Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 10 27 /15:24

Belgija pasiekė bendrą sutarimą dėl ES ir Kanados laisvosios prekybos sutarties

Belgijos politiniai lyderiai pasiekė bendrą susitarimą, kad šalis pritars Europos Sąjungos ir Kanados laisvosios prekybos sutarčiai, ketvirtadienį pranešė premjeras Charles'is Michelis, todėl stiprėja viltys, kad šis paktas bus greitai pasirašytas.
Protestas prieš CETA prie Valonijos parlamento
Protestas prieš CETA prie Valonijos parlamento / „Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

Pasak Ch.Michelio, susitarimas buvo pasiektas po vėliausio derybų maratono, siekiant Belgijos prancūzakalbių bendruomenių pritarimo, bet kurio planuojamai sutarčiai negalėjo palaikymo pareikšti nacionalinė vyriausybė.

Kad ši sutartis būtų pasirašyta, reikalingas visų 28 ES narių pritarimas.

Šią žinią netrukus patvirtino pietinio prancūzakalbio Valonijos regiono vyriausybės vadovas Paulis Magnette'as, pagrindinis Išsamiosios ekonomikos ir prekybos sutarties (CETA) oponentas.

„Pagaliau pasiekėme sutarimą tarp belgų, kuris dabar bus pateiktas Europos institucijoms ir mūsų partneriams Europoje, – sakė P.Magnette'as. – Valonija nepaprastai džiaugiasi, kad mūsų reikalavimų buvo išklausyta.“

Belgija supykdė Kanadą ir Europos Sąjungos lyderius, septynerius metus derinusius šią sutartį, kai Valonijos nepritarimas faktiškai užblokavo CETA.

Belgijos vidaus konsensusas buvo pasiektas, kai jau buvo nuspręsta atšaukti vėliau ketvirtadienį turėjusį prasidėti Kanados premjero Justino Trudeau vizitą Briuselyje, per kurį turėjo įvykti CETA pasirašymo ceremonija.

Kol kas neaišku, kada šis viršūnių susitikimas bus surengtas.

CETA sujungtų 500 mln. vartotojų turinčią ES rinką su dešimta didžiausia pasaulio ekonomika. Ji būtų iki šiol ambicingiausia laisvosios prekybos sutartis.

Valonijos, 3,5 mln. gyventojų turinčio regiono į pietus nuo Briuselio, lyderiai nori garantijų, kad CETA nepakenks vietinių ūkininkų ir kitų interesams.

Tačiau CETA priešininkai sako, kad šis pavojingas laisvosios rinkos precedentas užtikrina per didelę apsaugą tarptautiniams investuotojams. Anot skeptikų, jie galės versti vyriausybes keisti įstatymus nepaisant gyventojų norų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas