Nemažą šios sumos dalį – apie 7,2 trln. JAV dolerių – sudaro skolos bendrovių, kurių investicijų skalės reitingai yra nuo AAA iki BBB, o šis skaičius per pastarąjį dešimtmetį išaugo daugiau nei dvigubai.
Aukšti JAV bendrovių reitingai leidžia investuotojams tikėtis, kad verslas nuosekliai grąžins skolas, kai COVID-19 krizės grėsmė sumažės, ekonominė veikla atsigaus ir įmonių pelnas pradės augti, pažymi „BofA Global Research“.
Visgi pusė bendrovių, turinčių investicinį reitingą, skolos – 3,6 trln. JAV dolerių – tenka įmonėms, kurių reitingai yra arti spekuliatyvinės skalės ribos, perspėja ekspertai.
Analitikai pažymėjo, kad įmonių skolų rinkos perspektyvos nuo kovo pagerėjo dėl precedento neturinčio priemonių paketo, kurio ėmėsi Federalinio rezervo sistema (FRS), siekdama užtikrinti likvidumo srautus pandemijos metu, įskaitant sprendimą pirmą kartą pradėti pirkti įmonių obligacijas.
Šios FRS politikos padariniu tapo reikšmingas kapitalo įliejimas į JAV įmonių skolų rinką, įskaitant atskirų investuotojų lėšas į skolos fondus ir biržose prekiaujamus fondus (ETF), taip pat įskaitant užsienio kapitalą.
Pirmąjį šių metų ketvirtį užsienio investuotojams priklausė 27 proc. amerikiečių bendrovių skolos, 22 proc. – atviriesiems fondams ir ETF, 20 proc. – gyvybės draudimo bendrovėms, 11 proc. – pensijų fondams, o 8 proc. – individualiems investuotojams ir ne pelno organizacijoms.