„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Bendrovė sugalvojo, kaip atsikratyti nepageidaujamų darbuotojų, ir nusvilo nagus

Kaip atsikratyti nepageidaujamų darbuotojų nemokant jiems išeitinės kompensacijos? Bandžiusi pritaikyti dar negirdėtą metodą bendrovė nusvilo nagus, penktadienį rašo „Lietuvos rytas“.
Rekonstruojama Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Rekonstruojama Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. / Kęstučio Vanago/BFL nuotr.

Per mėnesį po 7–8 kartus iš Klaipėdos važiuoti į Vilnių ir saugoti Gedimino prospekte esančią Nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką. Tokią darbdavio užduotį gavo bendrovės „Dussmann Service“ Klaipėdos padalinio šeši apsaugos darbuotojai.

Klaipėdoje ir Gargžduose gyvenantys apsaugininkai iš pradžių pamanė, jog tai kokia nors klaida arba nevykęs pokštas. Juo labiau kad kas ketvirtą parą turintiems budėti darbuotojams iš pradžių net nebuvo paaiškinta, kaip reikės iš Klaipėdos važinėti į Vilnių.

Po kiek laiko uostamiestyje su „Dussmann Service“ saugos tarnybos direktoriumi Vytautu Ostrausku susitikę apsaugininkai sužinojo, kad jų bendrovė savo transporto neskirs ir už komandiruotes nemokės. 800 litų atlyginimą gaunantys vyrai į darbą sostinėje privalėjo nukeliauti kas kaip išmano.

Maža to, apsaugininkai dar sužinojo, kad į darbą Vilniuje neatvykstantiems apsaugininkams žymimos pravaikštos.

Apsaugininkai pagalbos kreipėsi į Valstybinę darbo inspekciją. Jos atstovai nustatė, kad sudarydamas realiai neįvykdomas darbo sąlygas darbdavys yra neteisus. Klaipėdoje nelikus darbo vietos, jie turėjo būti atleisti darbdavio iniciatyva darbuotojams išmokant išeitinę kompensaciją.

Tačiau, kaip rašo „Lietuvos rytas“, „Dussmann Service“ vadovai mano kitaip. Pasirodo, kad priimant į darbą klaipėdiečių darbo sutartyse buvo nurodyta, jog jų darbo vieta – ne Klaipėdos mieste, o „Dussmann Service“ saugomuose objektuose.

Bendrovė apsaugininkų iki šiol nėra atleidusi ir už pravaikštas, nors budėjimo Vilniuje, M.Mažvydo bibliotekoje, grafiką jie gauna jau beveik metus. Iš bendrovės iki šiol neatleisti apsaugos darbuotojai niekur negali įsidarbinti visu etatu, nes oficialiai jie yra dirbantys „Dussmann Service“. Visus metus atlyginimų negaunantys klaipėdiečiai nėra socialiai apdrausti ir už medicinos paslaugas turi mokėti iš savo kišenės.

Netekę kantrybės apsaugininkai bendrovę padavė į teismą ir paprašė atlyginti už priverstines pravaikštas. Klaipėdos miesto apylinkės teismas visiems 6 apsaugos darbuotojams už priverstines pravaikštas priteisė sumokėti po 9,1 tūkst. litų bei po tūkstantį litų neturtinei žalai atlyginti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs