„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Bendruomenė priešinasi naftos gavybai ties Kintais

Šilutės rajono politikai, įpareigoti iš naujo svarstyti „Minijos naftos“ galimą poveikį aplinkai, pradėjus naftos gavybą, nutarė vėl atsiklausti bendruomenės.
Nafta
Nafta / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Minijos nafta“ įkurti panašią naftos verslovę Kuršių marių pakrantėje ties Kintais siekia jau 10 metų, o ar tai neprieštarautų įstatymams, nekeltų grėsmės gamtai ir gyventojams, atsakyti galėtų poveikio aplinkai vertinimas, pranešė LTV „Panorama“.

Jam atlikti būtina poveikio aplinkai vertinimo programa. Tokią Šilutės rajono politikai atmetė prieš dvejus metus. Tačiau Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas patenkino bendrovės skundą ir rajono Tarybą įpareigojo programą svarstyti iš naujo.

Savivaldybė teismą tikino, jog Kintų gyvenvietė yra rajono poilsio zona, todėl naftos gręžinys darytų neigiamą įtaką. Čia eina paukščių migracijos takai, šalia yra valstybės saugomas Nemuno deltos regioninis parkas. Vis dėlto teismo šie argumentai neįtikino.

Naftininkų planams įnirtingai priešinosi ir bendruomenė. Kintiškiai nuomonės nekeičia ir dabar. Kintiškiai sako norintys plėtoti turizmą, sieksiantys kurortinės zonos statuso ir nemažai pasistūmėjo to link.

Kintiškiai naftos gavybai galbūt neprieštarautų, jei naftininkai gręžinį sutiktų gręžti ne pakrantėje, o daug toliau, už miestelio ribų. Naftininkai atkerta, kad gręžti pakrantėje turėtų uždrausti mokslininkai.

Naftos paieškos ties Kintais verslininkams jau kainavo per 8 mln. litų. Jei poveikio aplinkai programa vėl bus atmesta, teismų karuselė suksis toliau, tikina jie.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų