Kaip rašo laikraštis „The Financial Times“, tokį pasiūlymą EK prekybos komisarei Ceciliai Malmstrom nusiuntė Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas Walteris Steinmeieris. Teigiama, kad deklaracijoje išdėstytais pasiūlymais siekiama išvengti galimų didelių problemų, kuomet 2016 m. sausio 1 d. įsigalios laisvosios prekybos susitarimas tarp ES ir Ukrainos.
Praėjusių metų rudenį Maskva įvedė prekybos muitus ukrainietiškoms prekėms.
Maskva jau ne vieną kartą pabrėžė, kad šis susitarimas turės įtakos jos santykiams su ES ir paragino padaryti viską, kad būtų išvengta neigiamų padarinių.
Praėjusių metų rudenį Maskva įvedė prekybos muitus ukrainietiškoms prekėms.
„Laikydamiesi šios deklaracijos galėtume atsižvelgti į Rusijos pageidavimus ir pradėtume glaudesnį apsikeitimą energetikos ir investicijų išsaugojimo idėjomis“, – teigiama Vokietijos ministro laiške.
F.W.Steinmeieris priduria, kad taip pat susidarytų galimybė kelti klausimą dėl bendradarbiavimo tarp ES ir Eurazijos ekonominės sąjungos. Tiesa, Vokietijos politikas pridūrė, kad visi ši procesai turėtų vykti kartu ir taikiai sprendžiant „konfliktą Rytų Ukrainoje“ (Rusijos invaziją į Donbasą).
Ministras pabrėžė, kad jo pasiūlymą remia Vokietijos kanclerė Angela Merkel.
Tačiau Berlyno entuziazmas gerinti santykius su Maskva visiškai nedžiugina Rytų ir Vidurio Europos bei Baltijos šalių, kurios siekia atsikratyti energetinės priklausomybės nuo Kremliaus.
Tuo tarpu savo pasiūlyme F.W.Steinmeieris, kalbėdamas apie energetiką, Rusiją mato kaip partnerę.