Iš šių duomenų matyti, kad 1,4 mln. žmonių gyvena darbo stovyklose – taip tas vietas vadina pati vyriausybė. Atliekant surašymą, šalyje, oficialiais duomenimis, gyveno 2,4 mln. žmonių.
Taigi tokiose stovyklose gyveno kiek daugiau nei 58 proc. visų šalies gyventojų.
Taip pat nustatyta, kad absoliuti dauguma tų stovyklų gyventojų – 1,34 mln. – yra vyrai.
Kiek daugiau nei per metus po surašymo Kataro gyventojų skaičius dar padidėjo ir šiuo metu šiek tiek viršija 2,5 mln. žmonių.
Dėl įvairiuose Kataro infrastruktūros projektuose dirbančių migrantų darbininkų apgyvendinimo šalyje kyla nemažai ginčų.
Šalį dėl prastų didžiulės migrantų darbo jėgos apgyvendinimo sąlygų yra pasmerkę nemažai žmogaus teisių gynėjų, įskaitant „Amnesty International“.
Atsižvelgęs į šią kritiką, Kataras pradėjo statyti naujus darbininkų gyvenamuosius kompleksus, įskaitant 825 mln. JAV dolerių vertės „Darbo miestą“ į pietus nuo Dohos, kuriame veikia parduotuvės, kino teatrai ir kriketo stadionas.
Komplekse gali apsigyventi iki 70 tūkst. užsienio darbininkų ir tai yra vienas iš septynių statomų darbininkų „miestų“, kuriuose iš viso galės gyventi beveik 260 tūkst. žmonių.
Katarui įsileidus didžiulę migrantų darbo jėgą savo infrastruktūros projektams įgyvendinti, emyrato gyventojų skaičius per pastaruosius tris dešimtmečius smarkiai padidėjo. Dar 1986 metais šalyje gyveno tik 373 tūkst. žmonių.