Naujuoju ES finansavimo periodu taip pat remiamas ekoinovacijų (aplinką tausojančių technologijų), efektyviai gamtos išteklius naudojančių technologijų diegimas: šios technologijos mažina gamybos kaštus, tausoja energetinius resursus ir pakelia produkciją į aukštesnį lygį.
Pasak Ūkio ministerijos specialistų, Lietuvos biokuro gamybos ir naudojimo rinka pelnytai vadinama viena labiausiai besivystančių ūkio šakų, su kuria siejama šalies energetikos ateitis.
Pasak Ūkio ministerijos specialistų, pasaulyje sparčiai vystomos alternatyvių energijos šaltinių, alternatyvaus kuro bei energiją taupančios technologijos. Vienas populiariausių atsinaujinančios energijos šaltinių Lietuvoje yra biokuras: žaliava, gaminama iš biomasės atliekų. Lietuvos biokuro gamybos ir naudojimo rinka pelnytai vadinama viena labiausiai besivystančių ūkio šakų, su kuria siejama šalies energetikos ateitis. Lietuvoje yra santykinai dideli biokuro, kurį galima būtų panaudoti nekenkiant gamtai, ištekliai. Turimi resursai leidžia ne tik pasiekti ES direktyvoje numatytus reikalavimus, bet ir juos viršyti. Lietuva, kaip ir kitos ES šalys, iki 2020 m. yra įsipareigojusi padidinti energijos iš atsinaujinančiųjų išteklių dalį iki 23 procentų, bet jau dabar šis rodiklis viršytas ir siekia 23,5 proc.
Kuria inovatyvias technologijas
Gamybą atnaujinančiam verslui Lietuvos biokuro pramonės atstovai kuria energijos išteklių naudojimo mažinimo sprendimus. Tačiau norėdamos kurti tokius inovatyvius sprendimus, pačios biokuro pramonės įmonės nuolat investuoja į įrangos atnaujinimą, mokslinę tiriamąją ir eksperimentinę veiklą. Pastaraisiais metais technologines aukštumas pasiekė Lietuvos biokuro įrangos pramonė.
Viena iš lietuviškų