Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Biomasės gamintojus nauji „žaliosios“ energijos supirkimo tarifai tenkina, hidroenergetikų nedomina

Vėjo ir saulės jėgainių savininkus Kainų komisijos patvirtinti nauji tarifai papiktino, biomasės šalininkus jie džiugina, o hidroenergetikų visiškai nedomina – statyti užtvankas faktiškai draudžiama.
jegaines
Jėgainės / A.Kripaitės/15min.lt nuotr.

Smulkieji gamintojai galės parduoti elektrą už nustatytą kainą, o didesniems reikės kovoti aukcionuose, nelygu jėgainių galingumas, elektra bus superkama skirtingais tarifais, penktadienį rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Biomasės naudotojus tokia tvarka tik pradžiugino. „Supirkimo kaina nebloga. Tikimės, kad reikalai dabar pajudės teigiama linkme“, – neslėpė Lietuvos biomasės energetikos asociacijos „Litbioma“ prezidentas Remigijus Lapinskas.

Iki šiol galingesnės biomasės jėgainės elektrą tinklams parduodavo po 30 centų už kWh, o nuo šiol maksimali kaina gali būti 45 centai. Lietuvoje veikia 5 biomasės jėgainės, kurių galia yra didesnė nei 350 kW.

Nuskriausti pasijuto saulės energijos šalininkai. Iki šiol jiems valstybė garantavo 1,63 lito už kiekvieną pagamintą kilovatvalandę. Tačiau nuo šių metų sausio 1-osios – jau tik 1,44 lito, o galingoms jėgainėms – vos 1,04 lito „Tai stabdys saulės energijos pramonės plėtrą. Kitose šalyse ji kaip tik remiama, o mums įsibėgėti valdžia neleidžia“, – apgailestavo bendrovės „Saulės energija“ vadovas Edmundas Žilinskas.

Jo duomenimis, Vokietija iš pradžių supirkinėjo saulės energiją net po 0,63 euro cento (2,17 lito) už kilovatvalandę, čekai taip pat siūlė palankias sąlygas.

Ramiausiai naujas elektros supirkimo kainas sutiko hidroenergetikai.

„Ši tvarka galios tik naujoms hidroelektrinėms. Tačiau jų statyba Lietuvoje iš esmės uždrausta, tad ir nauji tarifai mums visiškai nesvarbūs“, – atviravo Lietuvos hidroenergetikų asociacijos prezidentas Alfredas Sabaliauskas.

Vandens pagaminta elektra iki šiol buvo superkama po 26 centus už kilovatvalandę. Dabar supirkimo kaina padidinta iki 27 centų. Tai galioja 350-1000 kW elektrinėms, kurių šalyje daugiausia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs