Rinkos dalyvių dėmesys kryps į ECB komentarą. Tikimasi sulaukti labiau užuominų negu atsakymų į investuotojus dominančius klausimus. Pirma kaip ECB vertina finansų institucijų anksčiau laiko grąžinamas paskolas. Viena vertus, tai neabejotinai geras ženklas signalizuojantis ramesnę finansų sektoriaus aplinką. Kita vertus, likvidumas rinkoje mažėja ir, tikėtina, todėl didėja vidutinio termino tarpbankinės palūkanos, kurios turi tiesioginį efektą verslo ir privačių asmenų paskolų brangimui.
Antra, nors ECB vadovas M.Dragi nėra linkęs komentuoti valiutų rinkų, investuotojus domina, ar jis išreikš susirūpinimą dėl euro stiprėjimo, kuris gali turėti įtakos ir taip trapiam euro zonos ekonomikos atsigavimui. Euras JAV dolerio atžvilgiu nuo 2012 liepos mėnesio brango jau 12 procentų.
Anglijos centrinis bankas taip pat skelbs sprendimą dėl bazinių palūkanų normų. Tikimasi nepakeistų bazinių palūkanų normų (0,5 proc.). Tuo tarpu Lenkijos centrinis bankas siekdamas paskatinti ekonomikos augimą trečiadienį sumažino bazines palūkanų normas 0,25 proc. iki 3,75 procento. Tokio sprendimo laukė dauguma analitikų. Lenkijos centrinio banko vadovas pabrėžė, kad šiuo metu reikia įvertinti sumažintų palūkanų normų efektą ir tik tada bus priimtas sprendimas dėl tolimesnės pinigų politikos krypties. Rinkoje tikimasi dar vieno 0,25 proc. palūkanų mažinimo kovą.