Vis daugiau finansų institucijų rodo susidomėjimą kriptovaliutomis, tokiomis kaip bitkoinas arba eteriumas. Kembridžo universiteto ekonomikos istoriko Garricko Hilemano teigimu, tai gali tapti „sistemiškai svarbu“ visai finansų sistemai.
Iki šiol, eksperto teigimu, nebuvo pakankamai kriptovaliutų turinčių asmenų ir institucijų.
„Aš galiu įsivaizduoti, bet aš neprognozuoju, kad kriptovaliutos gali tapti sistemiškai svarbios“, – sakė analitikas.
Sparčiai šiemet augusi bitkoino vertė lėmė investuotojų ir finansininkų susidomėjimą.
Vis augant nerimui, kad kriptovaliutos yra naudojamos finansiniams nusikaltimams vykdyti, pinigų plovimui, šio klausimo ketina imtis Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės valdžia.
Jeigu būtų dar viena krizė, eksperto teigimu, tradiciniams bankams pasipriešinimas būtų dar didesnis nei kilęs 2008 metais, kai ir pradėtas kurti bitkoinas. Nusivylus tradicine bankininkyste, kriptovaliutos išpopuliarėtų dar labiau.
Tiesa, kadangi vis daugiau finansų institucijų pradeda dirbti su kriptovaliutomis, būtent jos ir gali išprovokuoti kitą krizę.
Kol kas ekonomistai nemano, kad kriptovaliutos kelia tokią riziką, nes šiuo metu jos yra pernelyg menkos ir labai atsietos nuo kitų finansų rinkų. Tačiau integracija su tradicinėmis rinkomis gali situaciją pakeisti.
„Dabar iš tradicinių bankinių sistemų gali gana nesunkiai pasitraukti į tai, kas nesusiję su jomis, ir tai gali paskatinti naują krizę“, – sakė ekspertas.
Pasak jo, viena opi problema yra faktas, kad trūksta patikimos informacijos apie kriptovaliutas, neaišku, kuo galima pasitikėti.