Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Brangstantis prekių gabenimas jūra gali didinti kainas Lietuvoje

Prekių gabenimas jūrų konteineriais iš Kinijos vien pandemijos metu brango apie 500 proc. ir kainos dar gali kilti. Lietuvos verslai sako ieškantys išeičių pigiau parsigabenti prekes ir neslepia, kad išaugę kaštai gali lemti ir tam tikrų prekių kainų Lietuvoje augimą, rašo naujienų portalas delfi.lt.
Jūriniai konteineriai
Jūriniai konteineriai / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Krovinių ekspedijavimo ir tiekimo grandinės valdymo bendrovės „Balti Logistika“ Lietuvos padalinio vadovės Jūratės Cimanavičienės teigimu, krovinių gabenimo jūrą brangimą daugiausia lėmė Kinijos ir Europos prekyboje išaugęs prekybos disbalansas – viruso mažiau paveikta Kinija mušė eksporto rekordus, tuo tarpu eksportas iš Europos į Kiniją dėl pandemijos apribotos gamybos mažėjo.

Jos teigimu, situacijai rinkoje užsitęsus, tikėtina, gali brangti produktai ar prekės, kurie dažniausiai gabenami jūrų maršrutais.

Antrinės „Maxima LT“ įmonės „Maxima International Sourcing“, kuri yra atsakinga už „Maxima grupės“ prekių užsienyje pirkimą ir tiekimą, vadovė Agnė Voverė sakė, kad prekybos tinklas iš Kinijos daugiausia gabena pramonines prekes, tokias kaip indai ir namų apyvokos reikmenys, žaislai, tekstilės gaminiai bei sakė pastebėjusi, kad gabenimo kaina išaugo beveik penkis kartus.

Pasak jos, gabenimo kainų pokyčiai gali turėti įtaką prekių kainoms, tačiau tai priklauso nuo pačios prekės – kuo jos smulkesnės, tuo mažesnė įtaka galutinei jos kainai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos