D. Rousseff per Senato balsavimą apkaltos procese iš posto buvo pašalinta trečiadienį.
2015 metais Brazilijos bendrasis vidaus produktas (BVP) smuko 3,8 proc. ir šiemet, Tarptautinio valiutos fondo (TVF) skaičiavimais, sumažės dar 3,3 procento.
Taip pat prognozuojama, kad Brazilijos biudžeto deficitas iki metų pabaigos priartės prie 48 mlrd. JAV dolerių.
Nedarbo lygis liepą siekė 11,6 proc. ir buvo 3 procentais didesnis negu metais anksčiau.
Taip pat prognozuojama, kad Brazilijos biudžeto deficitas iki metų pabaigos priartės prie 48 mlrd. JAV dolerių.
Dabar, kai D. Rousseff likimas nuspręstas, dėl politinio nestabilumo investicijas atidėliojusios įmonės pradės didinti išlaidas, mano kai kurie ekspertai.
Kiti teigia, kad politinės problemos Brazilijoje yra gerokai sudėtingesnės ir jų negalima išspręsti vien pakeitus prezidentą.
„Net ir po D.Rousseff atstatydinimo politinė sistema Brazilijoje tebėra neveiksni“, – sako Petersono tarptautinės ekonomikos instituto ekspertė Monica de Bolle.
Naujuoju Brazilijos lyderiu tapo viceprezidentas Michelis Temeras, kuris buvo prisaikdintas eiti valstybės vadovo pareigas iki D.Rousseff kadencijos pabaigos.
Pasak M.de Bolle, M.Temerui bus itin sudėtinga plataus užmojo reformų programą, apie kurią jis yra skelbęs, įsukti iki kitų prezidento rinkimų, kurie įvyks 2018 metais.
„Jį laikys šluba antimi, jam teks dirbti itin sudėtingoje politinėje aplinkoje“, – pareiškė ekspertė.
Brazilijos universiteto politikos mokslų profesorius Davidas Fleischeris (Deividas Fleišeris) pažymi, kad M. Temerui teks mažinti valstybės išlaidas imantis įvairių biudžeto taupymo priemonių, įskaitant pensijų ir socialinės apsaugos sistemos reformą ir valstybės tarnautojų darbo užmokesčio didinimo kontrolę.
Tačiau įstatymų leidėjai gali priešintis tokiems veiksmams, sako jis.
M.Temero vyriausybė šią savaitę pareiškė, jog neketina atsisakyti skurdo mažinimo bei socialinių programų, kurios buvo įgyvendinamos pastaruosius 13 metų.
Taip pat neketinama ilginti pensinio amžiaus iki 70–75 metų ar atsisakyti ligos pašalpų mokėjimo.
Vyriausybė taip pat pranešė, jog neketina privatizuoti jūrinių naftos telkinių.
Investuotojams viliantis, kad Brazilijos ekonomika sunkiausią etapą jau išgyveno, nes stabilizavosi žaliavų kainos, nuo kurių ji yra gerokai priklausoma, Brazilijos akcijų rinka šiemet užfiksavo nedidelį pakilimą.
Liepos mėnesį TVF pagerino savo prognozę dėl Brazilijos BVP augimo 2017 metais. Naujausiais Fondo skaičiavimais, Brazilijos ekonomika kitąmet paūgės 0,5 procento.