Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

„Brexit“ kaina bankams: po 50 tūkst. dolerių už vieną darbo vietą

Iš Londono po „Brexit“ pasiruošę trauktis bankai gali smarkiai nukentėti – skaičiuojama, kad dėl pasitraukimo į Europos Sąjungos šalis jie gali prarasti apie 66 mln. dolerių, rašo CNBC.
Londono Sitis
Londono Sitis / „Scanpix“/„Picture-Alliance“ nuotr.

Konsultacijų agentūros „Synechron“ teigimu, bankai ieško būdų kitur perkelti maždaug tūkstantį darbo vietų. Vienos darbo vietos perkėlimo kaina vidutiniškai siektų 66 tūkst. dolerių.​

Bankams kainuotų žmonių atleidimas ir naujų darbuotojų samdymas, nauji pastatai, infrastruktūra, nuomos išlaidos, taip pat įtrauktos ir nenumatytos išlaidos.

Tikimasi, kad finansinės paslaugos iš Londono bus perkeltos į tokius miestus kaip Amsterdamas, Dublinas, Paryžius, Frankfurtas, kur bankai galėtų išlaikyti savo „pasų teises“, kurios leidžia finansinėms institucijoms veikti visoje Europos Sąjungoje, neprašant licencijos kiekvienoje iš valstybių, kur jos veikia.

Tokie „pasai“ yra labai svarbūs Europoje veikiantiems bankams, todėl jie turės gerai pagalvoti, kuriame mieste savo klientams galėtų atstovauti geriausiai, mano „Synechron's Business Consulting Practice“ narys Timas Cuddefordas.

Gali būti, kad finansų priežiūros institucijos sudarys sąlygas Londone įsikūrusiems bankams dalyvauti bendroje rinkoje, tačiau baimė prarasti „pasus“ gali paskubinti bankus išsikelti iš Londono.

Analitikų teigimu, kiti miestai gali taip pat būti konkurencingi, todėl apsvarstyti galimybę persikelti į vieną iš jų yra verta.

Analizė rodo, kad 65 proc. darbuotojų būtų perkelta, o 35 proc. sudarytų nauji žmonės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos