„Brexit“ pelno vis daugiau verslo atstovų simpatijų

Nors Didžiosios Britanijos valdžia teigia, kad šalies pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES) – vadinamasis „Brexit“ – bus nepalankus verslui, vis daugiau šalies įmonių pasisako už išstojimą iš Europos bloko, rašo britų verslo dienraštis „The Financial Times“
„Brexit“ rėmėjų atributika
„Brexit“ rėmėjų atributika / „Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

Didžiosios Britanijos vyriausybė, centrinis bankas, taip pat Tarptautinis valiutos fondas (TVF) yra įspėję, kad „Brexit“ turės neigiamų pasekmių Didžiosios Britanijos ekonomikai.

Tačiau daugelis verslo atstovų mano, kad Didžiajai Britanijai pasitraukus iš ES, padidės šalies ekonominis potencialas.

Tarp veiksnių, varžančių Didžiosios Britanijos ekonomikos plėtrą, jie mini lėtą ES ekonomikos augimo tempą ir didelę reguliavimo naštą. Be to, jie teigia, kad „Brexit“ atvers galimybes sudaryti susitarimus su sparčiau besivystančiomis šalimis.

„Didžiausia kliūtis, trukdanti mums konkuruoti tarptautiniu mastu, yra reguliavimo apribojimai. O jeigu dar pridėti prastą valdymo ES kokybę ir korupciją, tuščių išlaidų mastas tampa tiesiog neįtikėtinas“, – sako įmonės „Hiscox“, draudimo rinkos „Lloyd's of London“ dalyvės, valdybos pirmininkas Robertas Hiscoxas.

Didžiosios Britanijos prekybos rūmų asociacijos (BCC) neseniai atlikta apklausa parodė, kad „Brexit“ šalininkų dalis tarp verslo atstovų balandį padidėjo nuo 30 proc. sausio-vasario mėnesiais iki 37 proc., o šio žingsnio priešininkų gretos sumažėjo nuo 60 iki 54 procentų.

Pavyzdžiui, Didžiosios Britanijos viešbučių tinklo „Rocco Forte Hotels“ savininkas Rocco‘as Forte pažymi, kad impulso, kuris skatintų žemyninę Europą įgyvendinti reformas, nebuvimas varžo verslo plėtrą Didžiojoje Britanijoje.

Nors sektorius, kuriame veikia jo įmonė, samdo daug darbuotojų iš ES šalių, kurie nėra Didžiosios Britanijos piliečiai, R. Forte nemano, kad „Brexit“ atveju samdos taisyklės būtų sugriežtintos.

Aludžių tinklo „Wetherspoons“ steigėjas Timas Martinas taip pat įsitikinęs, kad „Brexit“ bus palankus jo verslui.

„Didžiosios Britanijos ekonomika auga sparčiausiai Europoje. Tai paverčia ją magnetu žmonėms“, – sako jis.

Aludžių tinklo „Wetherspoons“ steigėjas Timas Martinas taip pat įsitikinęs, kad „Brexit“ bus palankus jo verslui.

„Didžiausias neapibrėžtumas versle susijęs su Europos Sąjungos reguliavimo nuostatomis, kurių mes negalime kontroliuoti“, – sako jis.

Ekspertai įspėja, kad britams birželį rengiamame referendume pasisakius už pasitraukimą iš ES, svaro kursas gali smarkiai kristi.

Tačiau verslo atstovai galimą svaro silpimą vertina teigiamai, nes mano, jog dėl to padidės Didžiosios Britanijos eksporto konkurencingumas.

Referendumas dėl tolesnės Didžiosios Britanijos narystės ES vyks birželio 23 dieną. „The Financial Times“ gegužės 8 dieną atlikta apklausa parodė, kad už tolesnę narystę ES pasisako 46 proc. britų, o 43 proc. nori, kad šalis pasitrauktų iš bloko.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų