Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Brexit“ rėmėjai netiki gąsdinimais, kad šalis finansiškai nukraujuos

Didžiajai Britanijai išstojus iš ES, šios šalies namų ūkiai per metus, remiantis optimistišku scenarijumi, neteks 850 svarų sterlingų. Remiantis pesimistine prognoze, britų namų ūkių nuostoliai gali pasiekti ir 1700 svarų, rašo bbc.com, cituodamas Londono ekonomikos mokyklos ekonominės veiklos centro (CEP) pateiktą ataskaitą.
„Brexit“ rėmėjų atributika
„Brexit“ rėmėjų atributika / „Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

Po „Brexit“ – trilijono svarų nuostolis?

Kokiu būdu yra gauti tokie skaičiai? Potencialius nuostolius CEP apskaičiavo atsižvelgdamas į prognozes, kad „brexit“ atveju Didžiosios Britanijos BVP, kurio dydis siekia 1,8 trilijono svarų, nusmuktų nuo 1,3 iki 2,6 proc. Iš BVP dydžio sumos atėmus 1,3 proc. ir gautą sumą padalinus 27 milijonams Britanijos namų ūkių, gaunama pastariesiems gresiančių nuostolių suma.

Tai, kad Londono išstojimas iš Bendrijos grėstų dideliais finansiniais nuostoliais, pastaruoju metu nuolat rašo šalies žiniasklaida.

Pirmadienį „The Guardian“, cituodamas apskaitos bendrovės „Pricewaterhouse Coopers“ ekspertų skaičiavimus, rašo, kad „brexit“ atveju Didžiojoje Britanijoje dingtų apie 950 tūkst. darbo vietų, o 2020 m. nuostoliai būtų lygūs 5 proc. BVP praradimui. Be to, teigiama, kad žala ekonomikai būtų milžiniška ir niekada nebūtų visiškai atstatyta.

„Pricewaterhouse Coopers“ skaičiavimais, britų metinės pajamos išstojimo iš Bendrijos atveju galėtų sumažėti nuo 2100 iki 3700 svarų. Nedarbo lygis Britanijoje, šiuo metu esantis vienu iš žemiausių visoje ES ir siekiantis 5,1 proc., galėtų išaugti 2 – 3 procentiniais punktais.

Euroskeptikų gąsdinimai apie nuostolius neįtikina

Vis dėlto, su niūriomis „brexit“ priešininkų prognozėmis nesutinka Britanijos euroskeptikai. Už Londono pasitraukimą iš ES agituojanti kampanija „Vote Leave“ pažymėjo, kad CEP iš dalies yra finansuojamas Europos Komisijos ir dar 2000 m. viename iš savo leidinių agitavo Didžiosios Britanijos valdžią įsivesti eurą.

„Tokiems juokingiems teiginiams trūksta patikimumo, kadangi jie ateina iš tų pačių ekonomikos išminčių, kurie teigė, kad būtų geriau, jei svarą išmestume į metalo laužą“, – tvirtina „Vote Leave“ vadovas Matthew Elliottas.

Didžiosios Britanijos rinkėjai dėl savo šalies ateities ES spręs birželio 23 d. vyksiančiame referendume.​

„Niekas nežino, kas būtų jeigu Didžioji Britanija paliktų ES, taigi, išsilavinę žmonės bando spėlioti. Tačiau priežasties tikėti, kad jie spėlioja teisingai, yra mažai. Numatyti dalykus yra nedėkingas užsiėmimas“, – aiškino M.Elliottas.

Be to, jis pridūrė, kad egzistuoja visiškai skirtingi skaičiavimai, susiję su galimais Londono nuostoliais.

Štai idėjų kalvės „Civitas study“ ataskaitoje rašoma, kad likimas Bendrijos sudėtyje Didžiajai Britanijai atsieitų nuo 15 iki 40 mlrd. svarų.

Nevyriausybinė organizacija „Open Europe“ taikė tokį skaičiavimo modelį, pagal kurį „brexit“ poveikis šalies ekonomikai būtų nuo 2,2 proc. BVP kritimo iki 1,6 proc. augimo.

Didžiosios Britanijos rinkėjai dėl savo šalies ateities ES spręs birželio 23 d. vyksiančiame referendume.​

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais