Su korupcija kovojančios organizacijos „Transparency International“ Lietuvos skyriaus (TILS) vadovas Sergejus Muravjovas atkreipė dėmesį, kad kovos su kyšininkavimu įstatymas Lietuvoje gali turėti dvejopų padarinių, rašo „Verslo žinios“.
Viena vertus, sąsajų su Jungtine Karalyste turintis lietuviškas verslas turės atitikti įstatymo reikalavimus dėl skaidrios veiklos principų, jeigu vertindamas savo riziką sieks išvengti galimybės susidurti su britų prokurorais. Kita vertus, investicijų iš Jungtinės Karalystės dydis tiesiogiai priklausys nuo Lietuvos verslo aplinkos ir viešojo sektoriaus skaidrumo.
„Nemanau, kad mūsų padėtis šiuo požiūriu, švelniai tariant, yra tobula“, – sakė S.Muravjovas.
TILS tyrimai rodo, kad viešieji pirkimai Lietuvoje vyksta neskaidriai, verslo praktika tikrovėje esmingai skiriasi nuo teisinių reikalavimų, o vyriausybė korupcijos prevencijai veik neskiria dėmesio.
„Atvirkščiai -jeigu Jungtinės Karalystės verslininkas norėtų dalyvauti Lietuvoje skelbiamuose viešųjų pirkimų konkursuose, jam tektų imtis tokios praktikos, už kurią jo ir jo partnerių iš Lietuvos lauktų kalėjimas Britų salose“, – teigė S.Muravjovas.
Todėl TILS vadovas prognozuoja, kad britų verslas Lietuvoje arba reikalaus įstatymo standartus atitinkančios aplinkos, arba čia neis.