Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May nulines sutartis pavadino nerimą keliančia sritimi. Kaip skelbia nepriklausoma britų idėjų kalvė „Resolution Foundation“, nors jos ir prisideda prie darbo rinkos lankstumo, tačiau darbdaviai jas naudoja pernelyg dažnai.
Teigiama, kad 70 proc. pagal nulines sutartis dirbančių britų, vyresnių nei 25 metai, tokio tipo darbo sutartis turi ilgiau nei metus.
„Kai kam nulinės darbo sutartys yra Didžiosios Britanijos darbo rinkos lankstumo simbolis, o kitiems jos reiškia didelį nesaugumą, kuris apkartina naujų darbo vietų atsiradimą“, – teigė „Resolution Foundation“ analitikas Conoras D'Arcy.
„Vien faktas, kad nulinių sutarčių skaičius auga, o premjerė savo kalboje pabrėžė darbo nesaugumo problemą, rodo, kad reikalingas kritiškesnis žvilgsnis į jas“, – pridūrė C.D'Arcy.
T.May, liepą perėmusi premjerės postą iš savo pirmtako Davido Camerono, pareiškė, kad eilinės darbininkų klasei priklausančios šeimos gyvenimas yra gerokai sunkesnis, negu „dauguma žmonių Vestminsteryje įsivaizduoja“.
„Turi darbą, bet ne visada turi darbo saugumą“, – pažymėjo T.May.
Lietuvoje, svarstant naujojo Darbo kodekso nuostatas, Seimo nariai birželio pabaigoje pritarė „nulio valandų“ darbo sutartims.
Vis dėlto liepos pradžioje šalies vadovė Dalia Grybauskaitė vetavo liberalesnį naująjį Darbo kodeksą, o nulinių darbo sutarčių paragino visai atsisakyti.