Dramatišką britų turto vertės sumažėjimą lėmė svaro sterlingų vertės kritimas. Po birželio pabaigoje vykusio referendumo jo vertė nukrito 15 proc.
1,5 trilijono dolerių praradimas per pastaruosius dvylika mėnesių sudaro dešimtadalį britų pajamų.
Skaičiuodamas namų ūkių turtą „Credit Suisse“ į jį įtraukė tiek finansines investicijas, tiek turimą nekilnojamąjį turtą, o skolas ignoravo.
Didesnį procentinį turto vertės sumažėjimą patyrė tik Meksikos, Egipto, Rusijos, Ukrainos ir Argentinos namų ūkiai. Tuo tarpu Turkijos ir Kolumbijos namų ūkiams per pastaruosius metus sekėsi geriau.
Didžioji Britanija išėjimo iš ES procesą gali pradėti jau kitų metų pirmojoje pusėje. Tačiau Londono strategija dėl būsimųjų derybų su Briuseliu kol kas nėra aiški, be to, tikimybė, kad išstojimo atveju bus išlaikyta prieiga prie vieningos Europos rinkos, nedidelė.
„Didžiosios Britanijos perspektyva labai neaiški. Tiek kalbant apie ekonomiką, tiek apie namų ūkių turtą“, – sakoma „Credit Suisse“ pranešime.
Pasauliniu mastu turtas praėjusiais metais padidėjo tik 1,4 proc. ir beveik sutapo su gyventojų skaičiaus augimu.
Labiausiai turtas išaugo Azijos ir Ramiojo vandenyno regione, išskyrus Kiniją ir Japoniją. Čia vienam gyventojui tenkantis turtas ūgtelėjo 6,5 proc.
Didele problema išlieka pasaulinė nelygybė. Skurdžiausiai gyvenanti pasaulio gyventojų pusė valdo mažiau nei 1 proc. pasaulinio turto. Tuo tarpu 10 proc. pasaulio gyventojų savo rankose turi 89 proc. viso turto.