Prieš kreipdamasi į Europos Parlamentą, pagrindinės Bendrijos vykdomosios valdžios institucijos vadovė pareiškė, jog valstybės narės turėtų bendradarbiauti be „žalingos konkurencijos“. Be to, ji paragino ir kitas pasaulio galybes taip elgtis.
„Ruošiamės visuotiniam viršūnių susitikimui birželio 27 dieną“, – sakė U.von der Leyen, turėdama omeny antrą etapą tarptautinėje lėšų kaupimo kampanijoje, kuri prasidėjo gegužės 4 dieną ir lig šiol sulaukė pažadų išskirti daugiau nei 9 mln. JAV dolerių (8 mln. eurų) sumą.
„Kartu su savo tarptautiniais partneriais aiškinsimės, ar nemaža dalis šalių sutiktų sutelkti išteklius bendram būsimų vakcinų rezervavimui iš bendrovių, o tuo pat metu iš anksto atlikti rezervacijų mažas ir vidutines pajamas gaunančioms šalims“, – pažymėjo ji.
„Dideles pajamas gaunančios šalys tada veiktų kaip įtraukioji tarptautinių pirkėjų grupė“, – pridūrė EK vadovė.
Vėliau U.von der Leyen ruošėsi paskelbti veiksmų planą, pagal kurį Briuselis turėtų pasirašyti su vakcinų gamintojomis išankstinio pirkimo sutartis. Tam bus panaudota didžioji dalis – 2,4 mlrd. eurų – Skubios paramos priemonės biudžeto.
Pasaulio laboratorijos stengiasi sukurti vakciną per rekordiškai trumpą laiką – galbūt per 12–18 mėnesių, nors įprastomis aplinkybėmis tam prireikia kelerių metų. Išankstinis mokėjimas leis bendrovėms investuoti į gamybos pajėgumus dar net neprasidėjus klinikiniams bandymams su žmonėmis.
Mainais už prisiimtą investavimo riziką šis įsipareigojimas ES narėms suteiks teisę įsigyti tam tikrą skaičių dozių už fiksuotą kainą, kai tik vakcina pasirodys rinkoje.