„Dėl pandemijos atsiradusios skolos yra beprecedenčio dydžio ir jas visų pirma turės grąžinti šiandieninis jaunimas“, – pareiškė jis antradienį Riminyje prasidėjusiame kasmetiniame tarptautiniame katalikų renginyje „Meeting 2020“.
Europa skolinasi didžiules sumas, kad turėtų lėšų milžiniškoms vyriausybės subsidijoms, kurios yra reikalingos siekiant paremti verslą ir namų ūkius pandemijos ir jos sukeltos krizės laikotarpiu.
Tačiau tokios skolos bus tvarios tik tuo atveju, jeigu bus panaudotos rezultatyviems tikslams, pavyzdžiui, investuotos į jaunimą, gamybos infrastruktūrą ar mokslinius tyrimus, pareiškė M.Draghi.
„Tokiu atveju tai bus vertinama kaip „geros“ skolos“, – pažymėjo jis.
„Tačiau jeigu paskolintos lėšos bus panaudotos nerezultatyviems tikslams, tai bus „blogos“ skolos ir jos nebus tvarios.“
„Ekstremalioji padėtis ir priemonės, kurių dėl jos teko imtis, nesitęs amžinai. Dabar atėjo laikas išmintingai pasirinkti ateitį, kurią mes norime sukurti“, – pridūrė buvęs ECB vadovas.
Euro zonos ekonomika dėl koronaviruso pandemijos ir karantino priemonių, kurių buvo imtasi siekiant pažaboti viruso plitimą, patyrė precedento neturintį sukrėtimą.
Europos Komisija prognozuoja, kad bendros valiutos bloko bendrasis vidaus produktas (BVP) šiemet smuks 8,7 procento.