Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 05 31 /12:20

Buvę VMI vadovai M.Kaseliauskas ir D.Bradauskas: NSGK išvados – gandai, kuriuos skleidžia VSD gaujos

Buvę Valstybinės mokesčių inspekcijos vadovai Modestas Kaseliauskas ir Dainoras Bradauskas paviešintas Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) išvadas vadina nesąmone, paimta iš oro. Jie neigia protegavę ar kitaip padėję koncernui „MG Baltic“.
Dainoras Bradauskas
Dainoras Bradauskas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Koncernas „MG Baltic“, pasinaudodamas savo įtaka Valstybinėje mokesčių inspekcijoje, padėjo „VP Market“ išvengti mokesčių už milijonus eurų, teigiama Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) atlikto parlamentinio tyrimo išvadose. Dainoras Bradauskas, Inspekcijos vadovu tapęs 2015 m., susitikinėjo su koncerno vadovais, kur aptarinėjo vykdomus mokestinius tyrimus.

Buvo toks laikotarpis, kai „MG Baltic“ žiniasklaida palaikė mane. Kai man sufabrikavo bylą dėl šovinių, po to ją nutraukė, tada ir „MG Baltic“ žiniasklaida mane palaikė, – sakė M.Kaseliauskas.

Be to, koncerno „MG Baltic“ atstovai 2007-2014 m. protegavo ankstesnį VMI viršininką Modestą Kaseliauską, kuris 2007 m. išreiškė norą bendradarbiauti su koncerno atstovais. VMI Abu buvę vadovai griežtai neigia buvę koncerno statytiniais, ir vadina tai absurdu.

Kai 2015 m. įsižiebė nesutarimai tarp akcininkų verslo grupėje „VP Market“, atsirado įtarimų dėl šios grupės mokesčių vengimo. Todėl, kaip teigiama Seimo NSGK išvadose, „VP Market“ grupės vadovai siekė užsitikrinti koncerno „MG Baltic“ vadovų palaikymą ir galimybę pasinaudoti koncerno įtaka VMI ir jo valdomų žiniasklaidos priemonių pagalba.

2015 m. tarpininkaujant Tomui Dapkui buvo organizuotas Raimondo Kurlianskio ir tuometinio VMI naujojo vadovo D.Bradausko susitikimas, kuriame buvo aptariami VMI atliekamos „VP Market“ grupės veiklos mokestinės analizės rezultatai.

D.Bradauskas: į viską atsakys teismas

Pats D.Bradauskas po komiteto išvadų teigė, kad į visus klausimus atsakys teismas. „Nesąmonė, kad tame susitikime aptarinėjome mokestinę analizę. Tai tik interpretacijos. Bet kol byla teisme ir procesas nesibaigė, daugiau neturiu ką komentuoti“, – 15min trečiadienį kalbėjo buvęs VMI vadovas.

Paaiškėjus apie jo susitikimus su „MG Baltic“ vadovais, jis buvo atleistas iš VMI vadovo posto. D.Bradauskas šiuo metu per teismą bando užginčyti šį sprendimą. Dėl jo atleidimo pernai kreiptasi ir į Konstitucinį Teismą.

Su R.Kurlianskiu jis tikino susitikinėjęs kaip su „MG Baltic“ valdomos žiniasklaidos grupės vadovu – tokių susitikimų jis teigia turėjęs ir su kitų pagrindinių Lietuvos žiniasklaidos grupių vadovybe. R.Kurlianskis tuo metu buvo „MG Baltic“ valdomos žiniasklaidos grupės vadovas.

Jis tvirtina ne tik neprotegavęs „MG Baltic“, bet ir patyręs spaudimą iš koncerno valdomos žiniasklaidos.

Žadėjo „pakoreguoti analizės eigą“

Kaip teigiama NSGK išvadose, susitikime buvo sutarta, kad „VMI vadovas pakoreguos „VP Market“ įmonių grupės mokestinės analizės eigą“, o jos rezultatus perduos „MG Baltic“ atstovui R.Kurlianskiui, kuris savo ruožtu informuos „VP Market“ atstovę Dianą Dominienę. Pastarieji buvo pažįstami iš seniau.

„Komiteto surinkti duomenys rodo, kad „MG Baltic“, pasinaudodama savo ryšiais Valstybinėje mokesčių inspekcijoje, padėjo UAB „Vilniaus prekyba“ išvengti mokesčių, kurių suma gali siekti milijonus eurų“, – skelbiama komiteto išvadose. VP grupė savo pareiškime griežtai neigia prašiusi „MG Baltic“ pagalbos dėl mokesčių.

VP grupė už paslaugas atsilygino nuolaidomis

2015 m. rugpjūčio 28 d., kaip skelbia NSGK, buvo organizuotas R.Kurlianskio ir tuometinio VMI vadovo D.Bradausko susitikimas, kuriame viena iš aptariamų temų buvo tyrimas dėl Nerijaus Numavičiaus veiklos.

Komiteto duomenimis, už paslaugas VP grupė koncernui „MG Baltic“ atsilygino suteikdama dideles nuolaidas „MG Baltic“ valdomai bendrovei „Mineraliniai vandenys“, prekiaujančiai „Maxima“ prekybos centruose.

NSGK priėjo prie išvados, kad reikia „iš naujo įvertinti mokestinį tyrimą, kuris buvo atliktas dėl minėtų aplinkybių, surinktą medžiagą, atsižvelgiant į neleistinus VMI tarnautojų ryšius su „MG Baltic“, taip pat imtis priemonių, kad būtų įvertintas VP apskaičiuotos mokestinės prievolės pagrįstumas bei atlyginta galimai valstybei padaryta žala“.

VSD vadina apgailėtinu

M.Kaseliauskas taip pat nesirinko žodžių vertindamas trečiadienį paviešintas išvadas.

„Labai apgailėtina, kad ir komitetas, ir VSD turi atlikti tokį vaidmenį – sukelti informacinį triukšmą, tam, kad būtų atsitraukiama nuo kitų problemų“, – trečiadienio vakarą 15min studijoje sakė M.Kaseliauskas. Jis buvo kalbinamas telefonu.

Pasak jo, tiek VSD pažyma, tiek komiteto išvados – orinės. „Lyg kažką bando pasakyti, bet ne tiek, kad turėtų teisinę prasmę, kad niekas negalėtų paduoti į teismą“, – teigė jis.

M.Kaseliauskui atrodo keista, kad jis kaltinamas bendravimu su verslo grupėmis.

„Ką reiškia bendradarbiauti? Mokesčių administravimo įstatyme parašyta, kad mokesčių administratorius turi bendradarbiauti su mokesčių mokėtojais“, – tvirtino jis.

Pripažino, kad „MG Baltic“ žiniasklaida palaikė

Komiteto išvadose teigiama, kad nuo 2007 iki 2014 m. „MG Baltic“ protegavo M.Kaseliauską, o koncerno žiniasklaidos priemonės jį gynė, o priešus kritikavo. M.Kaseliauskas 15min prisipažino, kad koncernui priklausanti žiniasklaida jį iš tiesų palaikė.

„Buvo toks laikotarpis, kai „MG Baltic“ žiniasklaida palaikė mane. Buvo toks atvejis, kai man sufabrikavo bylą dėl šovinių, po to ją nutraukė, tada ir „MG Baltic“ žiniasklaida mane palaikė“, – sakė jis.

Viešumoje buvo pasirodžiusi informacija, kad M.Kaseliausko motinos namuose buvo rasta šovinių, kurie esą priklausė tuometiniam VMI vadovui, tačiau koncerno žiniasklaidos priemonėms esą buvo neleista apie tai kalbėti.

LŽ nuotr./VMI viršininkas M.Kaseliauskas
LŽ nuotr./VMI viršininkas M.Kaseliauskas

M.Kaseliauskas sako nesulaukęs jokios kritikos iš tuometinių ministrų.

„Nuo 2007 iki 2014 m. dirbau su daug ministrų, viena jų – Ingrida Šimonytė, kai ji pradėjo darbą, aš nuėjau su ja pakalbėti – klausiau, ar galima dirbti toliau, ar yra kažkokių problemų. Ji sakė, kad nėra jokių priežasčių nedirbti toliau, o kas gandus nešioja, tai čia jų visada yra. Tai jei čia tie dalykai būtų realūs – ar prezidentė ir Finansų ministerija nebūtų manęs atstatydinę tada?“, – klausė buvęs VMI vadovas.

Jo nuomone, arba ta informacija buvo nereikšminga, arba ji buvo surašyta tik dabar. „Kai susitikau su Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovu Sauliumi Urbanavičiumi, jis taip sakė, kad jokių problemų nėra ir nieko nežadama pateikti“, – pridūrė jis.

Į Seimą apklausai nekvietė

M.Kaseliauskas dabar mano, kad gandus apie jį galėjo skleisti kai kurie VSD pareigūnai.

„Tie gandai kai kurių saugumiečių buvo nešiojami ir anksčiau. Čia tie patys saugumiečiai, kurie sufabrikavo byla ant Gailiaus, tai čia tam tikros jų gaujos, kurios kerštaudavo tiems pareigūnams, kurie nevykdydavo jų užduočių. Nesakau, kad visas VSD taip dirba, bet čia yra atskiros gaujos“, – kalbėjo M.Kaseliauskas.

Dėl paviešintos informacijos apie jį buvęs VMI vadovas į teismą nesikreips. Beje, jo nekvietė liudyti į NSGK.

„Viskas padaryta tokia forma, kad nei juoktis, nei verkti. Dirbu privačiame sektoriuje, su blockchain, su visai kitos kartos žmonėmis, tai viskas dabar taip komiškai atrodo“, – pridūrė pašnekovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?