Oficialiais duomenimis, bendrasis vidaus produktas (BVP) trečiąjį ketvirtį, palyginti su ankstesniu ketvirčiu, sumažėjo 3,2 proc. ir nuosmukis buvo didžiausias nuo 2009 metų.
Antrąjį ketvirtį, palyginti su pirmuoju ketvirčiu, BVP nuosmukis siekė 0,4 procento.
Honkongo BVP smuko du ketvirčius iš eilės, o tai pagal visuotinai pripažintą apibrėžtį reiškia techninę recesiją.
Metinis ūkio nuosmukis liepos–rugsėjo mėnesiais sudarė 2,9 procento.
Ekonomikos smukimo tempas Honkonge trečiąjį ketvirtį viršijo visas ekspertų prognozes ir tai rodo, kad jau penkis mėnesius besitęsiantys masiniai protestai ekonomikai daro didžiulę žalą.
Protesto akcijos Honkonge sukėlė aštrią politinę krizę, kuri pakenkė verslo pasitikėjimui, mažmeninei prekybai ir turizmui.
Honkongo finansų ministras Paulas Chanas (Polas Čanas) kiek anksčiau šį mėnesį paviešino maždaug 2 mlrd. Honkongo dolerių (255 mln. JAV dolerių) vertės priemonių rinkinį, kuriuo bus siekiama paremti turizmo ir transporto sektorius.
Ekspertai gi svarsto, kiek ilgai tęsis ekonomikos nuosmukis.
Paulas Chanas šią savaitę pareiškė manąs, jog yra „labai tikėtinas“ Honkongo ekonomikos nuosmukis per visus 2019 metus.
„Pasiekti prognozę, pagal kurią BVP šiemet turėtų padidėti iki 1 proc., regis, bus labai sunku ir yra labiau tikėtina, jog ekonomika smuks“, – pareiškė jis.
„Protestai Honkongo ekonomikai padarė didžiulę žalą“, – pridūrė ministras.
Protestai Honkonge prasidėjo vasarą reaguojant į dabar jau atšauktą ekstradicijos įstatymo projektą, kuris būtų leidęs Honkongo gyventojams stoti prieš teismą žemyninėje Kinijoje, kur, kaip teigia kritikai, būtų varžomos jų teisės.
Nuo to laiko demonstracijos, per kurias kartais prasiveržia smurtas, peraugo į platų judėjimą, kurio šalininkai reikalauja imtis demokratinių reformų mieste ir ištirti įtariamą policijos įgaliojimų viršijimą.