Jo vertinimais, šiuo metu septintą vietą užimanti Indija 2018 metais pakils į penktą vietą, o iki 2032 metų užkops į trečiąją.
Po 2016 metų lapkritį premjero Narendra Modi netikėtai priimto sprendimo išimti iš apyvartos didelės vertės banknotus ir mokesčių sistemos pertvarkos Indijos ekonomikos augimas pirmąjį šių finansinių metų ketvirtį pastebimai sulėtėjo ir prieaugis buvo mažiausias per trejus metus.
Balandžio–birželio mėnesiais plėtra sulėtėjo iki 5,7 proc., tačiau jau kitą ketvirtį augimo tempas paspartėjo iki 6,3 procento.
„Nepaisant laikinų trikdžių ... Indijos ekonomika visai netrukus pasivys Prancūzijos ir Jungtinės Karalystės ekonomiką ir jau 2018 metais aplenks abu šiuos ūkius bei, skaičiuojant JAV doleriais, taps penktu didžiausiu pasaulio ūkiu“, – pareiškė CEBR valdybos pirmininko pavaduotojas Douglasas McWilliamsas.
Pigi energija ir skaitmeninė revoliucija ekonomikos augimą skatins visame pasaulyje, pažymima CEBR ataskaitoje. Prie pasaulio ūkio plėtros labiausiai prisidės Azijos ūkiai, įskaitant Indiją, Kiniją ir Japoniją.
CEBR taip pat prognozuoja, kad 2030 metais Kinija atims iš Jungtinių Valstijų didžiausio pasaulyje ūkio titulą.