Darbuotojų atlyginimų indeksavimas pagal infliaciją „nėra pageidautinas ir to neketinama daryti“, parašė Ch.Lagarde gegužės 5 dieną darbuotojams išsiųstame tarnybiniame pranešime, su kuriuo pavyko susipažinti naujienų agentūrai AFP.
Šiame pranešime, apie kurį pirmoji pranešė naujienų agentūra „Bloomberg“, Ch.Lagarde pažymėjo, kad daugelis darbuotojų dėl didelės infliacijos buvo „nusivylę“ pamatę, kiek šiais metais buvo padidinti jų atlyginimai pagal dabartinę darbo užmokesčio formulę.
Metinė infliacija euro zonoje balandį pasiekė 7,5 proc. – aukščiausią lygį bendros valiutos bloko istorijoje – ir gerokai viršijo ECB nustatytą tikslinį 2 proc. lygį.
Šį infliacijos šuolį nemaža dalimi lėmė spartus energijos brangimas dėl Rusijos invazijos į Ukrainą.
„Esame įpareigoti palaikyti kainų stabilumą ir padarysime viską, ko reikia siekiant užtikrinti, kad infliacija stabilizuotųsi mūsų tiksliniame 2 proc. lygyje“, – rašoma Ch.Lagarde pranešime maždaug 3,7 tūkst. centrinio banko darbuotojų.
„ECB vadovybė mūsų ir visų darbininkų Europoje prašo priimti smūgį vardan kainų stabilumo palaikymo“, – pareiškė ECB darbuotojams atstovaujančios profsąjungos IPSO viceprezidentas Carlosas Bowlesas.
„Tokie samprotavimai aiškiai nėra tai, su kuo mes ir kiti Europos darbininkai galime sutikti“, – pridūrė jis.
Ch.Lagarde ne kartą sakė, kad ECB atidžiai stebi infliacijos „antrinį poveikį“, nes dėl kylančių kainų paprastai imama reikalauti didesnių atlyginimų.
Tokiais atvejais didinant atlyginimus gali atsirasti vadinamoji darbo užmokesčio ir kainų spiralė, kai didėjančios išlaidos personalui palaiko didelę infliaciją.
ECB politikos formuotojai yra pasiryžę užkirsti kelią tokiems su infliacija susijusiems reiškiniams.
Be to, vis daugėja raginimų centriniam bankui imtis veiksmų ir artimiausiu metu padidinti palūkanų normas.
Suomijos centrinio banko vadovas sekmadienį pareiškė, kad ECB „bazinę palūkanų normą turėtų padidinti trečiąjį ketvirtį, galbūt liepą“.
ECB ilgą laiką nekeičia palūkanų normų, kurios jau nemažai metų yra istoriškai žemos, taip siekdamas paremti silpną Europos ekonomiką.
Euro zonos centrinio banko palūkanų normų padidinimas būtų pirmasis per daugiau kaip dešimtmetį.