„Citadele“ pristato smulkiesiems verslininkams skirtą inovatyvų mokėjimų sprendimą

„Citadele“ bankas pristato mokėjimų inovaciją smulkiesiems verslininkams – mobiliąją programėlę, kuri leidžia mobilųjį telefoną be papildomos įrangos naudoti kaip banko mokėjimo kortelių skaitytuvą, rašoma pranešime spaudai.
Citadele Phone POS
Citadele Phone POS / „Citadele“ banko nuotr.

„Visa“ ir „Mastercard“ sertifikuotas „Citadele Phone POS“ sprendimas leidžia smulkiesiems verslininkams savo telefonu arba planšetiniu kompiuteriu su „Android“ operacine sistema priimti bekontakčius mokėjimus „Visa“ ir „Mastercard“ kortelėmis bei su jomis susietomis kitomis bekontakčio atsiskaitymo priemonėmis (mokėjimo žiedais, taip pat laikrodžiais, išmaniaisiais telefonais, kt.).

„Pasiūlyti sprendimą, skirtą būtent smulkiesiems verslininkams, paskatino dvi aktualios tendencijos, kurias pastaruoju metu dar labiau išryškino pandemija. Šalyje sparčiai daugėja žmonių, kurie imasi individualios veiklos, taip pat stiprėja vartotojų noras už pirkinius atsiskaityti bekontakčiu būdu, nes toks būdas yra greitesnis, paprastesnis ir saugesnis. Mūsų pasiūlytas inovatyvus sprendimas šiuos poreikius atliepia. Smulkiesiems verslininkams jis turėtų būti patrauklus ir dėl savo prieinamumo – nėra reikalinga papildoma įranga, nėra pradinių išlaidų ir mėnesinio mokesčio. Be to, sprendimą įsidiegti ilgai neužtrunka, juo paprasta naudotis“, – komentuoja „Citadele“ banko Baltijos šalių lėšų valdymo ir prekybos finansavimo tarnybos vadovas Romas Čereška.

Kaip pabrėžia banko atstovas, naujas mokėjimo būdas yra saugus – atsiskaitant kortelės duomenys nėra išsaugomi įrenginyje, be to, „Citadele Phone POS“ neleidžia fiksuoti (video įrašu ar darant ekrano nuotrauką) telefono ekrane atliekamų veiksmų. Klientams prieiga prie „Citadele Phone POS“ programėlės suteikiama išanalizavus jų vykdomą veiklą ir pasirašius sutartį.

Vienas pirmųjų Lietuvoje sprendimą ištestavusių smulkiųjų verslininkų – Mindaugas Jokšas, šiemet įkūręs šeimos verslą „Country Chef BBQ & Smoke“. Studijų metu JAV dirbęs restoranuose, o vėliau 15 metų atidavęs korporacijoms Mindaugas sako pagaliau ryžęsis asmeninį hobį – barbekiu patiekalų gamybą – paversti savo pagrindine veikla. Mindaugo įmonė Vilniaus rajone mažais kiekiais gamina rūkytus, vytintus, barbekiu mėsos gaminius gamyboje naudojant tik natūralius priedus, savo pačių kurtus prieskonių mišinius bei gamybos technologijas.

„Jei ne COVID-19 ir šeimos palaikymas, šio projekto nebūtų buvę. Mintys pradėjo suktis, kai prasidėjo pirmasis karantinas, o šių metų balandžio 1 d. susitvarkę visus dokumentus ir gavę leidimus, pradėjome verslą. Esame dar labai maži ir labai jauni, tai pati pradžia. Klientai mus kol kas susiranda per rekomendacijas iš lūpų į lūpas, socialinius tinklus, šiek tiek produkcijos tiekiame Vilniaus restoranams, bet turime minčių augti. Iki šiol mūsų klientai galėjo atsiskaityti arba banko pavedimu, arba grynaisiais, todėl pasiūlytą galimybę atsiskaityti ir kortele įvertino labai palankiai. Tiesa, buvo nustebę, kai vietoje kortelių skaitytuvo išsitraukau telefoną, bet visi pripažino, kad tai labai patogu. Akivaizdu, kad bekontaktis atsiskaitymas šiandien jau yra visiškai įprastas“, – sako verslininkas Mindaugas Jokšas, dalį užsakymų klientais pristatantis pats asmeniškai. Pasak Mindaugo, net 9 iš 10 jo klientų atsiskaito el. būdu.

Sudarius „Citadele Phone POS“ sutartį, tereikia atsisiųsti ir įsidiegti specialias programėles iš „Google Pay“. Šis sprendimas labiausiai tinka smulkiesiems verslininkams, individualia veikla besiverčiantiems asmenimis, pvz.: užsakymus į namus pristatantiems, savo produkcija turguose, mugėse, miestų šventėse ar laikinose (pop up) parduotuvėse prekiaujantiems smulkiesiems prekybininkams, ūkininkams, amatininkams, maisto gamintojams, individualiai dirbantiems grožio specialistams, pavėžėjamas, kurjeriams, kt.

Atsiskaitymas atliekamas atsidarius programėlę ir suvedus mokėtiną sumą – norėdamas atlikti mokėjimą, klientas turi savo bekontaktę kortelę priartinti prie telefono nugarėlės (vietos, kur yra telefono NFC modulis). Jei atsiskaitant kortele suma viršys 50 eurų, bus prašoma įvesti PIN kodą. Jis dėl papildomo saugumo bus įvedamas programėlės virtualioje klaviatūroje, kurioje skaitmenys kaskart bus išdėstomi atsitiktine tvarka. Apie atliktą mokėjimą praneša garsinis signalas, o kvitą klientui bus galima išsiųsti SMS žinute arba parodyti ekrane.

„Citadele Phone POS“ naudotojai nemokės mėnesinio mokesčio, bus taikomas tik operacijos įkainis. Iki 2022 m. sausio 31 d. jis bus 1 euro centas.

Sprendimas yra skirtas tik mobiliesiems įrenginiams su operacine sistema „Android“ (8.0 ar naujesne versija) ir turintiems NFC (Near Field Communication) ryšio modulį.

„Citadele Phone POS“ sukurtas bendradarbiaujant su „Visa Tap to Phone“ programa ir IT paslaugų teikėja „IBA Group“. Transakcijas apdoroja „Wordline“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų