Didžiausios įtakos prastėjančioms Europos ekonomikų perspektyvoms daro užsitęsęs Rusijos karas prieš Ukrainą, teigiama bendrovės pranešime.
Statybos, transporto, tekstilės ir drabužių pramonių rizikingumas Vidurio ir Rytų Europoje nuo šiol įvardinamas kaip „labai aukštas“.
Vidutinei rizikos grupei priskiriami žemės ūkio, energetikos, informacinių ir ryšio technologijų (IRT), taip pat popieriaus ir mažmeninės prekybos sektoriai. Penkių sektorių vertinimai pabloginti, todėl nuo šiol chemijos, metalo ir medienos sektoriai išskiriami kaip turintys aukštą riziką, o transporto, statybos, taip pat tekstilės ir drabužių pramonės priskirtos prie aukščiausios rizikos grupės.
Daugumos veiklos sektorių įverčių pabloginimą nulėmė tai, kad jų veikla itin priklauso nuo energijos vartojimo, o augančios energijos kainos smarkiai didina sąnaudas.
Iš 13 pramonės sektorių, apžvelgiamų „Coface“ tyrime, vienintelis farmacijos sektorius Vidurio ir Rytų Europoje vertinamas kaip turintis žemą riziką. Tik farmacijos sektoriui toliau priskiriama žemiausia rizika.
Blogėjant ekonominei ir finansinei aplinkai „Coface“ sumažino 16 Europos šalių reitingus. Kaimyninės Latvijos ekonomikos įvertis artimiausiam laikotarpiui taip pat pablogintas nuo A3 iki A4, Estijos įvertis nuo A1 sumažintas iki A2.
Ekspertų vertinimu, per ateinančius 18 mėnesių numatomas reikšmingas ekonomikos sulėtėjimas, dėl kurio infliacija po truputį mažės. „Coface“ prognozėmis, norėdami pažaboti infliaciją centriniai bankai yra linkę stumti ekonomiką į recesiją.