„Jei bus pasirinktas toks būdas, kad vietoj dviejų dienų darbdaviai mokės už septynias, reikės peržiūrėti ir įmokų „Sodrai“ dalį“, – kalbėjo ministras.
Tačiau jis neužsiminė, kokią sumą turėtų kompensuoti darbdaviai ar kiek sumažėtų jų mokami mokesčiai. Tai esą yra tik siūlymas, kurį dar reikia svarstyti.
Papildyta 13.43 val.: Nepritaria Kreivys ir Masiulis
Tiesa, šiam D.Jankausko siūlymui nepritaria ūkio ministras Dainius Kreivys ir susisiekimo ministras Eligijus Masiulis. „Ligos draudimo atveju nemanome, kad visos problemos turi būti sprendžiamos verslo sąskaita“, – sakė D.Kreivys.
O E.Masiulis pabrėžė, kad kol kas nėra aišku, kiek ligos draudimo įmokų sumokama ir kiek išmokama. Be to, jis pridėjo, kad prievolė darbdaviui mokėti už septynias pirmas ligos dienas kertasi su Vyriausybės siekiu mažinti šešėlį Lietuvos versle.
„Tai yra ne kas kita kaip papildomas mokesčių naštos uždėjimas verslui. Tai reikštų, kad verslininkai toliau moka fiksuotas socialinio draudimo įmokas, šalia to turi apsimokėti kitas paslaugas, kurių nebeteikia „Sodra“, – aiškino E.Masiulis.
Naujienų portalas 15min.lt primena, kad dabar žmogui susirgus darbdavys moka 80 proc. atlyginimo už dvi pirmąsias ligos dienas, nuo trečiosios 40 proc., o nuo aštuntosios 80 proc. moka „Sodra“. Tokia tvarka galios iki šių metų pabaigos.
Papildyta 14.16 val.: Aptarė „Sodros“ gelbėjimą
Trečiadienį Vyriausybė taip pat svarstė priemonių, kuriomis būtų galima gelbėti skęstančią „Sodrą“, planą. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija šiame plane yra numačiusi keletą žingsnių: ilginti pensinį amžių iki 65 metų, neskirti naujų valstybinių pensijų, specialiųjų poreikių pensijas keisti valstybinėmis paslaugomis.
Taip pat numatyta peržiūrėti motinystės (tėvystės) išmokų skyrimą, keisti ligos pašalpų mokėjimo tvarką, nelaimingų atsitikimų draudimą perduoti iš valstybės draudimo kompanijoms, socialinio draudimo įmokų rinkimą perduoti Valstybinei mokesčių inspekcijai, „Sodrą“ ir Darbo biržą pertvarkyti į biudžetines įstaigas.
Šie pakeitimai turėtų įsigalioti 2011–2012 metais, tačiau dėl jų dar turi sutarti Vyriausybė ir Seimas.