Šventėje įdarbinti nepilnamečiai plūsta ašaromis – surenka kritiką dėl maisto

Dainų šventės dalyvių maitinimui pasitelkti nepilnamečiai asmenys skundžiasi neturintys sutarčių, o iš jų reikalaujama daugiau, nei privalėtų pagal Darbo kodeksą. Dar daugiau – jų darbo sąlygos nepavydėtinos: nepatenkinti ir šventės dalyviai, o ir maitinimą organizuojančios įmonės „Bruneros“ darbuotojai ant jų šaukia.
news_5b3bbb0f8b4f59279bd1.jpg
Dainų šventės darbo skelbimas paaugliams

Vardo prašęs neviešinti „Bruneros“ nepilnamečiu darbuotoju prisistatęs 15min skaitytojas parašė nevilties kupiną laišką.

„Esu nepilnametis asmuo, laikinai įsidarbinęs „Bruneroje“. Norėjau pasidalinti savo patirtimi apie maisto dalijimą ir pačias darbo sąlygas. Prieš tai paminėsiu, jog šiandien dirbau antrą dieną, tačiau iki pat dabar savo darbo sutarties kopijos nesu atgavęs.

Visas maisto dalijimas – neorganizuotas. Nėra iki galo duodamos tikslios instrukcijos, ką ir kaip atlikti, o prasidėjus dalijimui ant mūsų rėkia ne tik žmonės, laukiantys maisto, bet ir mūsų pačių koordinatoriai.

Mano kolegos, kiti nepilnamečiai, patiria didelį spaudimą, ypač merginos, kurios viską priima gerokai skaudžiau. Viena iš jų šiandien pravirko mūsų akivaizdoje. Kitas dalykas, dėl kurio skaidrumo mums visiems kilo abejonių, yra darbo laikas.

Sutartyje nurodomas atlygis ir už vieną maitinimą ir už vieną valandą – į kurį yra atsižvelgiama, mes iki šiol nežinome. Esame įdarbinti dviem maitinimams su 4 valandų pertrauka.

VIDEO: Dalis Dainų šventės dalyvių liko alkani – baigėsi maistas

Taip pat įdomu yra ir tai, kad artėjant aštuonioms darbo valandoms į pabaigą mūsų ėmė prašyti padirbėti dar vieną valandą už ačiū, esą kiti greičiau baigs. Galiausiai visi pradėjo ploti ir skanduoti, o tai buvo ypač nemalonu, asmeniškai jaučiausi labai spaudžiamas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Dainų šventė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Dainų šventė

Mūsų žiniomis, nepilnamečiai asmenys negali dirbti daugiau nei 8 valandas, net jei ir būtų mokami viršvalandžiai (#VMI). Gerai tai, jog vietoje buvę pilnamečiai asmenys, turintys daugiau patirties, ragino net nesvarstyti pasilikti ilgiau.

Ir paskutinis dalykas, tai yra pats skelbimas, kaip mes buvome suvilioti dirbti šį darbą (prisegu). Susidarėme įspūdį, jog darbas ir jo aplinka bus gana tvarkingi, dirbsime nuo septynių ryto iki septynių vakaro, su ilgom pertraukom ir užsidirbsim visai neblogai.

Tai tiek informacijos iš manęs, tikrai norėčiau, kad dėl nepilnamečių darbo sąlygų, ir apskritai visų šių skandalų su maitinimu, būtų pradėti tyrimai, kurie duotų atsakymų“, – rašo jaunuolis.

Maitinimą organizuojanti VŠĮ „Bruneros“ jau teisinosi, kad šventės pasiruošimui dviejų savaičių buvo gerokai per mažai.

„Tokio masto renginiui reikėtų keleto mėnesių laiko tinkamai pasiruošti. Esame patyrę maitintojai, turime patirties maitinant masinių renginių dalyvius, todėl ir dalyvavome viešojo pirkimo konkurse. Maistas tiekiamas daugiau kaip šimte taškų, gaminamas daugiau kaip 20-yje vietų. Sutelkta komanda, dirba šimtas virėjų, priimta du šimtai maisto išdavėjų“, – atsiųstame komentare teigė įmonė.

Jau buvo skelbta, kad „Bruneros“ papildomus darbuotojus pasitelkė per laikino įdarbinimo įmonę – pačioje bendrovėje darbuotojų skaičius iki šiol tik mažėjo, taip pat darbuotojų mažėjo ir kitoje to paties akcininko kontroliuojamoje bendrovėje „Pontem“.

Viešųjų pirkimų tarnyba pripažįsta, kad tokios apimties maitinimo paslaugoms įsigyti pirkimo procedūros turėjo būti planuotos gerokai iš anksto, tačiau susizgribta paskutiniais mėnesiais. Nepaisant to, įmonė, kuri pasirašė sutartį ir jos įgyvendinti nesugeba, gali atsidurti „juoduosiuose sąrašuose“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis