„Labai aiškiai pasakome – jei bus protokolinis sprendimas (antradienį – BNS), kad MMA paskutinį kartą didiname remdamiesi gera valia, tuomet didinimui pritarsime. Priešingu atveju MMA didinimo klausimui konfederacija paskelbs moratoriumą“, – BNS sakė Darbdavių konfederacijos vadovas Danas Arlauskas.
Konfederacija, siekdama išvengti nepagrįsto ir neprognozuojamo minimalaus atlyginimo augimo, jo didinimą siūlo sieti su vidutinio darbo užmokesčio, darbo našumo ir vartojimo kainų indeksų pokyčiais.
Pasak D.Arlausko, verslo atstovai ne kartą siūlė diferencijuoti MMA pagal pramonės šakas, regionus.
„Tačiau tenka konstatuoti, kad Trišalė taryba yra ne socialinė partnerystė, o manipuliavimo įrankis. Nors iniciatyvą dėl MMA didinimo turėtų teikti Trišalė taryba, projektą teikia Vyriausybės atstovai – tame nėra socialinės partnerystės“, – BNS sakė D.Arlauskas.
Pasak jo, artėjant rinkimams į Seimą, politikai toliau žaidžia, norėdami pritraukti rinkėjus.
Anot konfederacijos, šiuo metu Lietuvoje MMA santykis su vidutiniu atlyginimu sudaro apie 42 proc. ir yra vienas didesnių pasaulyje. Europos Sąjungoje šis santykis svyruoja nuo 35 proc., Čekijoje – iki 50 proc., Prancūzijoje ir Graikijoje bei kitose pasaulio šalyse – nuo 20 iki 50 procentų.
Vyriausybės, darbdavių ir profesinių sąjungų atstovus jungianti Trišalė taryba antradienį svarstys MMA didinimą. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo nuo liepos 1 dienos MMA padidinti 25 eurais iki 325 eurų.
Premjeras Algirdas Butkevičius interviu LRT radijui antradienį teigė, kad MMA nuo liepos ketinama didinti iki 325 eurų, o nuo 2016-ųjų pradžios – iki 350 eurų.
Paskutinį kartą minimali alga didėjo nuo 2014 metų spalio 1 dienos – 10,1 euro iki 300 eurų.