Konkursą laimėjusi bendrovė „Gemmo“ derasi su bankais dėl paskolos ir jos dar nėra gavusi, todėl prašo terminą, kuri paskolos gavimui buvo numatytas iki balandžio 28 dienos, pratęsti dar dviems mėnesiams. Kitaip nei prieš dvi savaites, šįkart taryba pateikimui pritarė. Tačiau galutinį sprendimą teks priimti jau naujosios kadencijos tarybai ir naujajam merui Remigijui Šimašiui.
Praėjusiame posėdyje Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovai tvirtino, kad projektas miestui neparankus. Esą kas metai miestas privačiam investuotojui sumokės po 18 mln. Lt (5,213 mln. eurų). O paskolą projekto vykdytojai ima tik penkeriems metams, vadinasi, galima spręsti, kad per tiek metų projektas atsipirks.
Sutartis būtų sudaroma 18 metų su galimybe ją pratęsti dar šešeriems metams.
Jeigu šis projektas, kuris leistų atnaujinti visame mieste gatvių apšvietimą ir dar apšviesti miegamuosius rajonus, žlugs, Vilniaus miestas turės ieškoti savų pinigų, nes mūsų gatvių apšvietimo sistema yra atgyvenusi savo amžių, – kalbėjo A.Zuokas.
„Kai buvo atplėšti vokai, pamatėme, kad kaina, kurią savivaldybė per 18 metų sumokės privačiam investuotojui, palyginus su tuo, ką jis investuoja pats, yra neadekvati.
30 mln. eurų turi investuoti privatus investuotojas, o per visą laikotarpį iš savivaldybės gaus dvigubai daugiau. Ši kaina mums pasirodė nepriimtina. Sakėme, kad tai energijos taupymo projektas, kuriam gali būti taikomos aplinkos apsaugos rėmimo programos. Savivaldybė gali kreiptis pati ir gauti paramą, tačiau buvo pasirinktas kitas kelias“, – 15min.lt teigė V.Benkunskas.
Konservatorius teigė, kad čia kvepia dar viena afera.
„Šiandien padarysime pateikimą, o naujos kadencijos taryba turės spręsti. Ką tai reiškia Vilniaus miestui? Jeigu šis projektas žlugs, o jis buvo įgyvendinamas šešerius metus (tie patys konservatoriai dar praėjusioje kadencijoje), vykdomas prižiūrint „Investuok Lietuvoje“, Finansų ministerijai ir Europos Komisijai ir leistų atnaujinti visame mieste gatvių apšvietimą ir dar apšviesti miegamuosius rajonus, Vilniaus miestas turės ieškoti savų pinigų, nes mūsų gatvių apšvietimo sistema yra atgyvenusi savo amžių“, – kalbėjo prieš posėdį A.Zuokas.
V.Benkunskas įsitikinęs, kad miestas pajėgus rasti kitokį sprendimą – tarkim, gauti ES paramą ir pats renovuoti apšvietimo sistemą.
Šiuo metu Vilniuje esami 44 tūkst. šviestuvų paskutinį kartą buvo atnaujinti 1997–2000 metais. Miesto gatvių apšvietimo įrenginių nusidėvėjimas viršija 89,5 proc. Daugumos šviestuvų eksploatacijos laikas baigsis jau šiemet.