Toks rodiklis rodo, kad Didžioji Britanija yra viena iš nelygiausių pagal turto pasiskirstymą šalių išsivysčiusiame pasaulyje, o tai, „Oxfam“ teigimu, prisidėjo ir prie paramos „Brexit“.
Organizacijos atliktoje analizėje skelbiama, kad apie 634 tūkst. britų turtas yra dvidešimt kartų didesnis nei tas, kurį valdo 13 mln. žmonių.
„Oxfam“ paragino šalies premjerę Theresa May mažinti atotrūkį tarp itin turtingų ir skurdžiai gyvenančių žmonių.
Organizacijos ataskaitoje remtasi finansinių paslaugų bendrovės „Credit Suisse“ duomenimis. Paaiškėjo, kad turtingiausi 10 proc. britų valdo daugiau nei pusę bendrojo šalies turto, o turtingiausias procentas yra 23 proc. turto valdytojas.
Skurdžiausiai gyvenantys 20 proc. britų valdo vos 0,8 proc. Didžiosios Britanijos turto.
„Oxfam“ pabrėžia, kad daugybė žmonių šalyje jaučiasi izoliuoti nuo politinių ir ekonominių galimybių.
„Nesvarbu kokios nuomonės laikotės apie „Brexit“, referendumas išryškino pasidalijimą šalyje. Daugybė žmonių išreiškia nepasitikėjimą politiniais procesais ir balsuoja už pokyčius tikėdamiesi, kad taip pagerės ekonomikos būklė“, – rašoma „Oxfam“ ataskaitoje.
„Oxfam“ Didžiosios Britanijos biuro vadovė Rachael Orr pabrėžė, kad turtinė nelygybė apsunkina kovą su skurdu ir sukūrė ekonomiką, kurios vaisiais gali pasinaudoti ne visi.
„Kuomet direktorių algos pučiasi, vienas iš penkių žmonių gyvena žemiau skurdo ribos ir vos sugeba apmokėti sąskaitas ir nusipirkti maisto“, – teigė R.Orr.