„Vertinant bendrus Europos šalių tyrimo rezultatus, matome, kad lietuviai valstybės sudarytas palankias sąlygas kaupti savo ateičiai vertina labiausiai iš visų kitų tyrime dalyvavusių Europos šalių gyventojų. Viena to priežasčių yra labai jaunos taupymo ir investavimo tradicijos mūsų šalyje, kita priežastis – vis dar gana mažos žmonių pajamos, iš kurių be jokio valstybės skatinimo sukaupti saugiai finansinei ateičiai būtų tikrai sunku“ , – tyrimo rezultatus komentuoja „Aviva Lietuva“ generalinė direktorė Asta Grabinskė.
Kad valstybės parama kaupiant senatvei yra vienintelis faktorius, kodėl jie kaupia senatvei, nurodė 31 proc. italų, 29 proc. lenkų, 26 proc. Jungtinės Karalystės gyventojų, 20 proc. prancūzų.
Tyrimo Lietuvoje duomenys rodo, kad valstybės parama kaupiant lėšas senatvei yra svarbesnė moterims – taip nurodė 54 proc., kai taip nurodžiusių respondentų vyrų buvo 48 proc.
„Vienas iš būdų kaip valstybė ragina gyventojus investuoti į ilgalaikes taupymo priemones yra gyventojų pajamų mokesčio lengvata, kuri kaupiantiems, pavyzdžiui, per gyvybės draudimą leidžia kasmet susigrąžinti tam tikrą investuotų pinigų sumą, todėl tai gyventojams tampa paskata ne tik pajausti naudą iškart, bet ir kaupti ilgesniam laikotarpiui“ , – sako A.Grabinskė.
Apklausą apie vartotojų taupymo įpročius „Aviva“ grupės užsakymu dvylikoje Šiaurės Amerikos, Azijos ir Europos šalių atliko tarptautinė rinkos tyrimų bendrovė „Ipsos“ . Lietuvoje buvo apklaustas iš viso 1001 respondentas, tyrimo dalyvių amžius buvo nuo 18 iki daugiau nei 55 metų.