„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„Greenpeace“ aktyvistai: Davoso finansininkai į iškastinį kurą investavo 1,4 trln. JAV dolerių

Kai kurie iš didžiausių pasaulio bankų, draudikų ir pensijų fondų nuo tada, kai buvo pasiektas Paryžiaus susitarimas dėl klimato kaitos, į iškastinio kuro bendroves kartu investavo 1,4 trln. JAV dolerių, antradienį prasidedant Pasaulio ekonomikos forumui Davose pareiškė tarptautinė aplinkos apsaugos organizacija „Greenpeace“.
Davoso ekonomikos forumas
Davoso ekonomikos forumas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Metiniame pasaulio verslo elito susitikime daugiausia dėmesio turėtų būti skirta klimato kaitos problemai. Tačiau kai kurios forume dalyvaujančios įstaigos, pasak organizacijos, nesilaiko forumo tikslo „gerinti pasaulio padėtį“.

„Greenpeace“ išnagrinėjo 24-ių iš forume dalyvaujančių bankų portfelius ir nustatė, kad jie nuo 2015 metų, kai buvo pasiektas istorinis Paryžiaus susitarimas, iškastinio kuro pramonei skyrė maždaug 1,4 trln. JAV dolerių finansavimą.

Pasaulyje sparčiai augant energijos paklausai, išmetamas anglies dioksido kiekis kasmet didėja.

JT Tarpvyriausybinė klimato kaitos komisija (IPCC) yra nurodžiusi, kad norint pasaulinį šiltėjimą apriboti 1,5 Celsijaus laipsnio ar mažesniu dydžiu, naftos ir dujų vartojimą iki 2030 metų reikėtų sumažinti atitinkamai 37 ir 25 procentais.

Tuo tarpu anglių vartojimas iki 2030 metų turi sumažėti dviem trečdaliais, o iki amžiaus vidurio – beveik iki nulio.

Tačiau, pasaulyje sparčiai augant energijos paklausai, išmetamas anglies dioksido kiekis kasmet didėja, o Tarptautinė energetikos agentūra (TEA) pirmadienį nurodė, jog iškastinio kuro bendrovės investicijoms į atsinaujinančiuosius išteklius ir toliau skiria tik 0,8 proc. savo išlaidų.

„Greenpeace International“ vadovė Jennifer Morgan pareiškė, jog finansų įstaigos prisideda prie klimato kaitos, nes finansuoja atšilimą skatinantį kurą.

„Už klimato kaitą yra atsakingas ne tik iškastinio kuro sektorius, bet ir bankai, draudikai bei pensijų fondai, ypač tie, kurie vyksta į Davosą, – pareiškė ji naujienų agentūrai AFP. – Šie Davoso dalyviai sako, jog palaiko Paryžiaus susitarimą, tačiau nuo jo pasirašymo į iškastinį kurą investavo 1,4 trln. JAV dolerių.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs