„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Davoso forumo dalyvių diskusijos: nuo migrantų antplūdžio iki terorizmo

Europos migrantų krizė ir pražūtingi teroro išpuoliai, krentančios naftos kainos bei Kinijos ekonomikos sulėtėjimas – tai temos, suteiksiančios pakankamai peno pasaulio politikos ir verslo elito diskusijoms antradienį Davose prasidedančiame Pasaulio ekonomikos forume.
Davoso foroumo dalyvis atskrido privačiu sraigtaspraniu.
Davoso foroumo dalyvis atskrido privačiu sraigtaspraniu. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Daugiau nei 40 valstybių ir vyriausybių vadovų kartu su didžiausių įmonių vadovais, nevyriausybinių organizacijų lyderiais ir Holivudo žvaigždėmis šiame Šveicarijos slidinėjimo kurorte, kuris kasmet rengiamo tarptautinio forumo metu virsta griežtai saugoma tvirtove, ieškos būdų, kaip kovoti su pasaulio problemomis.

Davose bus ir Graikijos kraštutinių kairiųjų premjeras Aleksi Cipras.

JAV viceprezidentas Joe Bidenas vadovaus Amerikos delegacijai, kurioje taip pat bus valstybės sekretorius Johnas Kerry bei gynybos sekretorius Ashtonas Carteris.

Davose bus ir Graikijos kraštutinių kairiųjų premjeras Aleksi Cipras, kuris turės progą vėl suremti ietis su Vokietijos finansų ministru Wolfgangu Schaeuble, ir tai žada būti išties gyva diskusija.

Lapkritį Argentinos prezidentu išrinktas Mauricio Macris pirmą kartą dalyvaus Davoso susitikime, kur pristatys planus dėl ekonomikos reformų neramius laikus neseniai išgyvenusioje savo šalyje.

Tuo tarpu Afganistano prezidentas Ashrafas Ghanis mėgins atkreipti supratingą dėmesį į jo šalyje tebesitęsiančius neramumus, o Nigerijos vadovas Muhammadu Buhari neabejotinai sulauks klausimų apie tai, kaip tvarkosi su islamistų grupuotės „Boko Haram“ sukilimu šioje daugiausiai gyventojų turinčioje Afrikos valstybėje.

Forumo dalyviams ranką spaus ir šįmet į „Oskarą“ pretenduojantis Leonardo DiCaprio – ilgametis aplinkos apsaugos aktyvistas, kuris tikrai nepraleis galimybės paraginti susirinkusius pasaulio lyderius vykdyti įsipareigojimus dėl kovos su klimato kaita, dėl kurių jie sutarė gruodį Paryžiuje.

Žiemos šaltis nesustabdė į Europą nuo karo Sirijoje ir kituose karštuosiuose taškuose bėgančių žmonių srauto, ir jų likimui neabejotinai bus skirta itin daug dėmesio forumo metu.

Šių metų Davoso susitikimo tema yra „Ketvirtoji pramonės revoliucija“, kurią Pasaulio ekonomikos forumo steigėjas ir pirmininkas Klausas Schwabas apibūdina kaip „materialaus, skaitmeninio ir biologinio pasaulių technologijų susiliejimą, sukuriantį visiškai naujus pajėgumus ir dramatiškai veikiantį politinę, socialinę bei ekonominę sistemas“.

Nepaisant optimizmo dėl ateities, daugelio forumo dalyvių mintys suksis apie kritusias naftos kainas, Kinijos ekonomikos sulėtėjimą ir stringantį pasaulio ekonomikos augimą, o ypač šių veiksnių poveikį besiformuojančios rinkos ekonomikos šalims, kurioms Davose atstovaus Pietų Afrikos Respublikos lyderis Jacobas Zuma.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų