Šie duomenys paskelbti po to, kai prezidentas Xi Jinpingas (Si Dzinpingas) penktadienį pareiškė, kad Azijos milžinės atsigavimas po pandemijos „vis dar yra kritiniame etape“, ir perspėjo dėl „stiprėjančių nepalankių veiksnių tarptautinėje politinėje ir ekonominėje aplinkoje".
Nacionalinio statistikos biuro (NBS) duomenimis, metinė defliacija lapkritį padidėjo nuo 0,2 proc. mėnesiu anksčiau iki 0,5 procento.
Pasak NBS atstovų, defliacijos padidėjimas yra susijęs su energijos ir maisto kainų smukimu.
Nors defliacija reiškia, kad prekės pinga, ji kelia grėsmę platesnei ekonomikai, nes skatina vartotojus atidėti pirkinius tikintis tolesnio kainų mažėjimo.
Tuomet paklausos trūkumas gali priversti bendroves mažinti gamybą, stabdyti samdą arba atleisti darbuotojus, taip pat gali tekti mažinti turimų atsargų kainas, o tai mažina pelningumą, net jei sąnaudos nekinta.
NBS taip pat pranešė, kad gamintojų kainos lapkritį mažėjo 14-tą mėnesį iš eilės ir jų metinis nuosmukis padidėjo nuo 2,6 proc. mėnesiu anksčiau iki 3 procentų.
Trečiąjį ketvirtį Kinijos ekonomika padidėjo 4,9 proc. ir prieaugis buvo kiek mažesnis už Pekino nustatytą maždaug 5 proc. metinį tikslą, o tai yra vienas mažiausių rodiklių per pastaruosius kelerius metus.