Pasak specialistų, iki šiol perspektyvų turėjusi valstybė po naktinės mokesčių reformos užtrenkė vartus privatiems investuotojams ir pralaimėjo Estijai, pirmadienį rašo dienraštis „Verslo žinios“.
Pasak pirmosios valdymo įmonė Lietuvoje, kuri ketina verstis tik nekilnojamojo turto fondų valdymu, „Lords LB Asset Management“ valdytojo Vykinto Misiūno, fondas bus įsteigtas jau artimiausiu metu, tačiau dar yra mokestinių ir teisinių kliūčių, kurias reikia pašalinti.
„Seimas pakeitė Pelno mokesčio įstatymą, investuotojams kasmet mokamos išmokos juo buvo prilygintos dividendams ir apmokestintos 26 proc. Kita problema – įgyto turto registravimas. Kadangi fondas nėra juridinis ar fizinis asmuo, Registrų centras jo įgyto turto registruoti negali“, – svarbiausias problemas vardija V. Misiūnas.
Pasak jo, valdžiai būtina sutvarkyti Kolektyvinio investavimo subjektų ir Valstybės registrų įstatymus ir sudaryti tinkamas sąlygas investuotojams.
Investicinės bendrovės „Baltic Property Trust“ vykdomasis direktorius Lietuvoje ir Lenkijoje Antanas Anskaitis sako, kad steigtis ne Lietuvoje, bet Estijoje buvo nutarta irgi dėl dividendų apmokestinimui.
Po Pelno mokesčio įstatymo pakeitimų, įsigaliojusių šiais metais, Lietuvoje veikiančių investicinių bendrovių, įsteigtų pagal Kolektyvinio investavimo subjektų įstatymą, dividendai yra apmokestinami pelno mokesčiu. Taigi šių subjektų apmokestinimas investavimą kitose Baltijos valstybėse padarė kur kas patrauklesnį nei Lietuvoje.