Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Dėl FNTT vizito pasiskundusioje įmonėje rasta pažeidimų, bet ši tai neigia

Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT) aptiko pažeidimų buhalterinės apskaitos ir mokesčių konsultantų įmonėje „Finansita“. Teigiama, kad nors įmonėje paskelbta prastova, darbuotojai dirba ilgiau. Tačiau mažosios bendrijos vadovė neigia tokius kaltinimus, be to, nustebo juos išgirdusi ne iš tarnybų, o iš žiniasklaidos bei tikino daugiau į valstybę pagalbos nesikreipsianti.
Buhalterija
Buhalterija / 123RF.com nuotr.

15min primena, kad balandžio pabaigoje mažosios bendrijos „Finansita“ vadovė Jurgita Jociuvienė paviešino, jog FNTT vykdo patikrinimus įmonėse, kurios gavo subsidijas už prastovas. Tuomet ji pasakojo, jog praėjus savaitei po gautos kompensacijos, balandžio 29 dieną, įmonės biure apsilankė tarnybos pareigūnai ir apklausė darbuotojus.

FNTT: dirbo ilgiau nei numatyta prastovose

Gegužės 11 dieną FNTT išplatino pranešimą, jog rasti pažeidimai dviejose sostinės bendrovėse.

„Užfiksuota, kad šių įmonių darbuotojai, kuriems direktoriaus įsakymuose ir įmonėse esančiuose darbo grafikuose buvo nurodytos prastovos, dirbo savo darbo vietose“, – rašoma pranešime.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba

FNTT atstovas spaudai Aleksandras Zubriakovas 15min informavo, jog viena jų – „Finansita“.

„Ši MB tiesiog dirbo daugiau, nei numatyta dalinėje prastovoje – kai kuriomis dienomis net iki 21 val. nors deklaravo 4 valandų darbo dieną (todėl gavo valstybės subsidiją už prastovas, t.y. todėl, kad oficialiai deklaravo, jog nedirba). Pagal direktorės įsakymą mažoji bendrija yra paskelbusi dalinę prastovą iki karantino pabaigos, dirba 4 val. per dieną“, – 15min komentavo jis.

Nurodoma, kad medžiaga sprendimams priimti bus pagal kompetenciją perduota Darbo inspekcijai ir Užimtumo tarnybai.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aleksandras Zubriakovas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aleksandras Zubriakovas

„Finansita“: darbuotojai biure nedirbo

Tačiau paskambinus 15min žurnalistei, „Finansitos“ vadovė J.Jociuvienė nustebo sužinojusi, kad įmonėje nustatyti pažeidimai.

„Nieko nežinau, man jie nieko nepranešė“, – sakė ji.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Karantinas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Karantinas

J.Jociuvienė tikino, jog įmonės darbuotojai nedirba ilgiau, nei numatyta prastovoje. Anot jos, dalis žmonių ateina į biurą tiesiog pabendrauti su kolegomis, mokosi, skaito.

„Yra žmonių, kurie, pavyzdžiui, gyvena vieni, vieniši, netoli ofiso, tai tikrai leidžiu ateiti į biurą, skaityti, leisti laiką, bendrauti. Tai nereiškia, kad dirbame. Darbas – tai bendravimas su klientais, bet jeigu turi laisvo laiko ir sėdi vienas namuose, arba yra darbuotoja, kuri seną mamą namuose slaugo, tikrai yra tam tikros psichologinės problemos. Mūsų ofisas yra patogus, komfortabilus, ateiname, bendraujame, geriam kavą, leidžiam laiką, tik yra karantinas. Nėra daugiau kur išeiti. Žmonės gyvena per gatvę kitame name ir yra visiškai vieniši, todėl nedraudžiu ateiti ir būti“, – 15min pasakojo ji.

Plačiau komentuoti FNTT sprendimo J.Jociuvienė tikino nenorinti, nes nėra susipažinusi su informacija. Tačiau tikino, jei gaus nuobaudą, su ja nesutiks ir norės „apginti teisybę“.

„Man reikėjo pagalbos, mano apyvarta krito per pusę, mes tikrai negauname pinigų. Tikrai nežinau, kaip išgyvensiu kitą mėnesį, nes krizė tik prasideda. Tuo tarpu užvirus tokiam valstybės požiūriui į duodamą paramą, be abejo, nesikreipsiu daugiau į valstybę paramos, galbūt atleisiu darbuotojus, kad kažkaip išgyventume. Nežiūrint į tai, kad skatina, kviečia išlaikyti darbo vietas, bet tiesiog negalėsiu to padaryti“, – aiškino ji.

Bauda – nuo 240 iki 880 eurų

FNTT teigimu, patikrinimais siekiama išvengti piktnaudžiavimo valstybės lėšomis ekonomikos skatinimui ir koronaviruso sukeltoms pasekmėms mažinti. Šiuo metu visoje Lietuvoje vykdomos priemonės, susijusios su Užimtumo tarnybos verslui teikiamomis subsidijomis dėl prastovų.

„FNTT atlieka Užimtumo tarnybai pateiktų prašymų dėl darbo užmokesčio kompensavimo paskelbus įmonės prastovas analizę, atrenka bei tikrina įmones iš įvairių veiklos sektorių. Patikrinimo metu surinkta informacija išanalizuojama ir dėl administracinių nusižengimų teisenos pradėjimo perduodama vertinti Valstybinei darbo inspekcijai, o dėl subsidijų paskelbus prastovą mokėjimo – Užimtumo tarnybai“, – rašoma pranešime.

Nuo balandžio 30 iki gegužės 7 dienos patikrinus porą dešimčių įmonių visoje Lietuvoje, rasta darbo tvarkos pažeidimų aštuoniose įmonėse.

Paskelbus prastovą dėl karantino iš darbuotojo negali būti reikalaujama, kad jis atvyktų į darbovietę, už darbą per prastovas įmonių vadovams skiriamos baudos ir gresia prarasti valstybės mokamą subsidiją. Tokiais atvejais informacija apie pažeidimus perduodama inspekcijai administracinio nusižengimo protokolo surašymui ir baudos skyrimui. Bauda už darbo įstatymų pažeidimą – nuo 240 iki 880 eurų. Apie paskelbtas prastovas, VDI duomenimis, jau pranešė beveik 24 tūkstančiai darbdavių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai