Karaliaus Abdullah stipendijų fondas, kurio iždas siekia 6 mlrd. dolerių, sugriežtino finansinės paramos skyrimo taisykles ir dabar bus remiami tik tie studentai, kurie mokosi universitetuose, laikomuose šimtu geriausiu visame pasaulyje.
Apie 90 proc. užsienyje studijuojančių Saudo Arabijos jaunuolių gauna fondo paramą.
Iš viso šiais metais Saudo Arabijos švietimo sričiai skirs 12 proc. mažiau lėšų negu pernai. 2015 m. ketvirtadalis šalies lėšų buvo skiriama švietimui.
Stipendijų fondą Rijadas įkūrė 2005 m., o jis padengia studijų mokesčius, sveikatos draudimą, kasdienes pragyvenimo išlaidas bei kartą metuose kompensuoja lėktuvo bilietą iš studijų šalies namo ir atgal.
Apie 90 proc. užsienyje studijuojančių Saudo Arabijos jaunuolių gauna fondo paramą.
Dėl atpigusios naftos Saudo Arabijos biudžete prasivėrė didžiulė skylė, kadangi iš prekybos nafta gautos pajamos sudaro 75 proc. visų karalystės įplaukų.
Norėdama sušvelninti atpigusios naftos įtaką biudžetui, šalis net pakėlė benzino kainas.
Sprendimas apkarpyti stipendijų fondo išlaidas skaudžiai paveiks JAV universitetus.
Vien tik praėjusiais metais į šios šalies aukštojo mokslo įstaigas įstojo beveik 60 tūkst. studentų iš Saudo Arabijos, o juos pagal skaičių lenkė tik jaunuoliai iš Kinijos, Indijos ir Pietų Korėjos.
JAV universitetuose nusprendusių studijuoti karalystės gyventojų skaičius augo visus pastaruosius dešimt metų.
„Universitetai, mokslo kuriuose daugiau nefinansuos karaliaus Abdullah stipendijų fondas, dėl pasikeitusios politikos pajaus staigų finansinį pokytį“, – tvirtina kredito reitingų agentūros „Moody's“ analitikas Pranavas Sharma.