Ūkio ministerijos skaičiavimais išvis sąskaitų „Snore“ turėjo apie 900 iš 50 tūkst. Lietuvoje veikiančių įmonių.
Apdrausta Lietuvos įmonių „Snore“ laikytų pinigų suma, preliminariais duomenimis, siekia 260 mln. litų, o neapdrausti ir galimai būsiantys prarasti pinigai sudaro 240 mln. litų sumą.
250 įmonių sąskaitose arba indėliais laikė daugiau pinigų nei draudžia valstybė, todėl joms kyla grėsmė dalį „Snore“ laikytų pinigų prarasti.
Tačiau tokie praradimai bankrotu grėstų ne daugiau nei 30 Lietuvoje registruotų įmonių, skaičiuoja ūkio ministras.
Pasak jo, „Snore“ pinigus kaupusių įmonių kapitalizacija tesudaro 9,3 mln. litų arba 0,001 proc visos Lietuvos įmonių kapitalizacijos.
„Suprantame, kad didelio poveikio ekonomikai nebus, bet toms įmonėms bus pasekmių. Šitą tikrai suprantame“, – pabrėžė ministras.
Anot jo, jau dabar Valstybinė mokesčių inspekcija ir „Sodra“ yra įspėtos, kad dėl „Snoro“ bankroto ant nemokumo ribos atsidūrusioms įmonėms būtų sudarytos galimybės nukelti mokesčių mokėjimus be jokių delspinigių.
Taip pat ketinama teikti pagalbą įmonėms persikredituoti.
„Deja, situacija yra tokia, kai mes matome, kad įvyko vagystė. Iš to, kaip ir vagystės atveju, žmonėms kyla nuostolių“, – apgailestavo ministras.
Be to, R.Žylius tikina, kad valstybės įmonės „Snore“ turėjo daugiau pinigų nei verslas, tačiau nepaisant to Vyriausybė nesiims jokių priemonių, kad jos įmonės pinigus atgautų greičiau.