Dėl sporto finansavimo keitimo liko paskutinis balsavimas

Seime skinasi pataisos, pakeisiančios loterijų organizatorių apmokestinimą – nuo kitų metų liepos jie turėtų mokėti 13 proc. išplatintų bilietų vertės mokestį į valstybės biudžetą.
Eurai
Eurai / 123RF.com nuotr.

Lietuvos tautinis olimpinis (LTOK) ir Lietuvos paralimpinis komitetai būtų finansuojami iš biudžeto, o loterijų organizatoriams nebeliktų prievolės sportui tiesiogiai skirti 8 proc. pajamų už išplatintus loterijų bilietus.

Seimas antradienį po svarstymo pritarė tokioms Loterijų bei Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymų pataisoms. Už balsavo 95 Seimo nariai, prieš buvo septyni, o susilaikė 18. Pakeitimų priėmimas numatytas lapkritį.

„Sportas bus ne loterijų verslo, o valstybės politikos dalimi. (...) Keli verslininkai nuspręsdavo, kam ir kaip skirti aukšto meistriškumo finansavimą“, – teigė Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas konservatorius Mykolas Majauskas.

Dabar loterijų organizatoriai moka 5 proc. išplatintos bilietų nominalios vertės mokestį į valstybės biudžetą ir 8 proc. tiesiogiai skiria paramos gavėjams.

Prognozuojama, kad šalies sportas dėl to kitąmet gautų pora milijonų eurų daugiau nei numatyta dabar. 2022 metų biudžete dabar jam numatyta 20,9 mln. eurų.

Šių metų biudžete aukšto meistriškumo sportui numatyta 16,3 mln. eurų.

Didžiausia loterijų organizatorė yra „Olifėja“ (75 proc. rinkos), kurios 51 proc. akcijų valdo LTOK, numatytą dalį mokesčių dabar pervedantis sau kaip paramą.

Pernai 95 proc. LTOK pajamų sudarė „Olifėjos“ skiriama parama (6,8 mln. eurų) ir įmonės išmokėti dividendai (3,5 mln. eurų).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų