Atlyginimai dažniau buvo keliami vidurinės grandies vadovams ir specialistams, tuo metu darbininkams ir aukščiausio lygio vadovams algos didintos rečiau.
Aukščiausio lygio vadovų atlyginimai augo 2,6 proc., vidurinės grandies vadovų – 3 proc., specialistų – 3,3 proc., darbininkų – 2,2 proc.
„Hay group“ generalinės direktorės Nedos Songin teigimu, atlyginimai pastaruoju metu buvo didinami maždaug kas antram darbuotojui. Tai esą patvirtina, kad atlyginimo augimo gali tikėtis ne kiekvienas darbuotojas, o tik įmonės geriausieji.
N.Songin teigimu, darbdaviai tikrai yra linkę sumokėti didesnį atlyginimą geram specialistui, nes jų pasiūla yra maža.
„Mes matome, kad atlyginimai kyla darbuotojams, kurie yra geresni“, – sakė N.Songin.
Tyrimas parodė, kad šiek tiek daugiau atlyginimus didino lietuviško kapitalo įmonės (3,2 proc.). Tarptautinėse įmonėse dirbančiųjų algos augo 2,5 proc. Vietinio kapitalo įmonėse dirbantys darbuotojai, kurių pareigos nesikeitė, sulaukė didesnio atlyginimo pakėlimo (5,3 proc.) nei jų kolegos tarptautinėse kompanijose (4,7 proc.).
Tai rodo, kad lietuviško kapitalo įmonės buvo linkusios greičiau ir drastiškiau mažinti algas užėjus sunkmečiui.
Didelio algų augimo nežada
Dauguma įmonių 2013 metais kelia ambicingus augimo tikslus. Tačiau atlyginimų biudžetas beveik nesikeis. Įmonių vadovai stengsis efektyvinti įmonių veiklą, gerinti produktų ir paslaugų kokybę.
N.Songin teigimu, darbuotojai yra linkę savo atlyginimus lyginti su tokių pačių specialistų algomis Vakaruose. Tačiau esą sunku atsižvelgti į Vakaruose sukuriamą pridėtinę vertę, specialistų profesionalumą.
Todėl būtina investuoti į sistemas, kurios didina profesionalumą – technologijas, vadybą ir pan.