„Veido“ tyrimas rodo, kad daugiausia darbuotojų Lietuvos periferijoje įdarbina maisto pramonės – pieno, mėsos, žuvų perdirbėjai išsibarstę po įvairiausius šalies kampelius nuo Utenos iki Marijampolės.
Didžiausios Lietuvos įmonės „Orlen Lietuva“, įsikūrusios Mažeikių rajone, darbuotojų skaičius jau senokai nedidėja, o štai antrą vietą užimanti vienkartines kvėpavimo sistemas Pabradėje gaminanti įmonė „Intersurgical“ kasmet sparčiai plečiasi. 1450 darbuotojų turinti bendrovė vien per pirmąjį šių metų ketvirtį jau įdarbino šimtą naujų darbuotojų, o jos gamyba ir pardavimas, palyginti su tuo pat metu pernai, šoktelėjo 15 proc. Ši įmonė įdarbinusi ne tik Pabradės, bet ir aplinkinių miestelių gyventojus – Švenčionių, Švenčionėlių, Molėtų.
„Ateityje priimsime dar daugiau darbuotojų, bet aukštesnės kvalifikacijos, tokių kaip pramonės inžinieriai“, – teigė įmonės „Intersurgical“ direktorius Sigitas Žvirblis.
Panevėžio rajone krakmolą gaminančios įmonės „Amilina“, kurioje dirba 330 darbuotojų, generalinis direktorius Mindaugas Gedvilas skaičiuoja, jog įmonė iš 3 tūkst. ūkininkų superka ir perdirba 240 tūkst. tonų kviečių, o po trejų metų planuoja didinti perdirbimą iki 480 tūkst. tonų.
M.Gedvilas mano, kad regionuose žmonės neišpaikinti ir rodo didžiulį norą dirbti.
„Rajonuose pragyvenimo išlaidos mažesnės, todėl jei pasiūlai atlygį, kuris šiek tiek didesnis, nei tame regione įprasta, bet mažesnis nei didmiesčiuose, tai ir įmonei gerai, ir žmogus patenkintas. Be to, regione biurokratijos tikrai mažiau ir santykiai žmoniškesni. Tikriausiai matyčiau daugiau trūkumų nei privalumų, jei gamykla būtų Vilniuje arba Kaune“, – sakė M.Gedvilas.