Anksčiau buvo planuota biudžetą paskelbti lapkričio 6 dieną, tačiau šių planų buvo atsisakyta, kai ministras pirmininkas Borisas Johnsonas paskelbė pirmalaikius rinkimus, siekdamas rasti išeitį iš aklavietės, į kurią pateko parlamentas dėl „Brexito“.
B.Johnsono partija įtikinamai laimėjo praėjusį mėnesį įvykusius rinkimus, tad manoma, jog Didžioji Britanija iki sausio pabaigos galiausiai išstos iš Europos Sąjungos (ES).
Iždo kancleris Sajidas Javidas pareiškė, jog naujasis biudžetas „išlaisvins Didžiosios Britanijos potencialą, suvienys mūsų didžią šalį, atvers naują mūsų ekonomikos istorijos skyrių ir pradės atsinaujinimo dešimtmetį“.
S.Javidas per kelis pastaruosius mėnesius jau pažadėjo investuoti papildomus milijardus svarų į sveikatos priežiūrą, mokyklas ir policiją.
O praėjusią savaitę vyriausybė paskelbė, jog minimalus darbo užmokestis vyresniems nei 25 metų amžiaus darbuotojams nuo balandžio 1 dienos bus padidintas 6,2 proc. – nuo 8,21 iki 8,72 svaro (nuo 9,66 iki 10,26 euro) už valandą.
S.Javidas pareiškė, jog nustatys naujas biudžeto taisykles, pagal kurias šalis, kaip manoma, greičiausiai atsisakys savo tikslo užtikrinti, kad deficitas nesiektų 2 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).
Iždo kancleris taip pat minėjo norįs pasinaudoti itin mažomis palūkanų normomis ir skolintis investicijoms.