Nuo šiol kiekvienas, gaunantis bedarbio išmoką ar kitokią socialinę pašalpą, turės „prisidėti prie šalies ekonomikos“. Taip pareiškė Didžiosios Britanijos darbo ministerijos atstovai. Jei pašalpų gavėjas atsisakys dirbti ir taip „atlyginti“ jam valstybės mokamus pinigus – išmokos bus nutrauktos.
Minėta naujovė bus taikoma visiems – net ir vienišoms motinoms, kurios gauna bedarbio pašalpą ar išmoką už vaikus, rašo britų spauda.
Tikimasi, kad sprendimu priversti žmones dirbti pavyks ne tik sumažinti šalies išlaidas pašalpoms, kurios siekia milijardus, bet ir atsijoti tuos, kurie apgaulės būdu naudojasi valstybės teikiama parama.
Nors pašalpų gavėjai, sužinoję apie gresiančius apribojimus ir priverstinį įdarbinimą, sunerimo, šalies valdžia suskubo patikinti, kadi nebus taip, jog nedirbantis ir tik iš pašalpų gyvenantis asmuo liks be pinigų. Pagrindinė sąlyga toliau būti remiamam valstybės yra arba susirasti bet kokį, kad ir kelias valandas per dieną trunkantį, darbą, arba įrodyti, kad asmuo aktyviai jo ieško.
Nuo šiol kiekvienas, gaunantis bedarbio išmoką ar kitokią socialinę pašalpą, turės „prisidėti prie šalies ekonomikos“.
Šis reikalavimas nebus taikomas tik sunkiems ligoniams, invalidams arba tėvams, kurių vaikai dar nėra sulaukę vienų metų.
Britų Vyriausybės pasiūlytas kovos su nedarbu bei piktnaudžiaujančiųjų pašalpomis būdas atrodo gan efektyvus. Jei asmuo, gaunantis išmokas, atsisakys pasiūlyto darbo nenurodydamas objektyvių priežasčių, jis neteks gaunamos pašalpos. Jei toks pat socialinės pagalbos prašytojas neatvyks į pokalbį dėl siūlomo darbo ar kitaip vengs įsidarbinti, taip pat neteks gaunamų valstybės išmokų.
Anot Didžiosios Britanijos darbo ministerijos atstovų, Vyriausybė pagaliau nutarė, jog „darbas žmonėms yra naudingas“, o gyvenimas tik iš valstybės pinigų yra „žalingas jiems ir jų šeimoms“.
Minėtas įstatymas dėl įdarbinimo ir pašalpų mažinimo įsigalės jau 2010 metais. Iki tol bus derinamos detalės ir sprendžiama, kaip kovoti su nedarbu bei pašalpų vagimis.
Šiuo metu oficialiai skelbiama, kad iš valstybės pašalpų gyvena daugiau nei penki milijonai britų. Vyriausybė baiminasi, kad netekdami darbo ir nerasdami naujo pragyvenimo šaltinio valdžios pagalbos prašys dar daugiau žmonių.