Pareiškimą pasirašė Britų pramonės konfederacija (CBI), IT įmonių interesams atstovaujanti grupė „TechUK“ ir dar kelios panašios grupės.
Lobistai įspėja, kad prekyba su ES pagal Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) taisykles reikš, jog daugumai prekių, kurios parduodamos Didžiojoje Britanijoje, bus taikomi nauji tarifai, o tai paskatins kainų kilimą.
Maisto produktai, anot jų, gali pabrangti vidutiniškai 20 proc., o automobiliai – 10 procentų.
„Mes gerbiame referendumo rezultatus, bet vyriausybė turi užtikrinti, kad pasitraukimo sutarties sąlygos skatintų stabilumą, klestėjimą ir gyvenimo kokybės gerėjimą“, – rašoma pareiškime.
„Visi patikimi tyrimai rodo, kad prekyba pagal pagrindines PPO taisykles padarys didelę žalą Didžiosios Britanijos ekonomikai ir mūsų prekybos partnerių ūkiams“, – įspėja verslo organizacijos.
Visų pirma jos Didžiosios Britanijos vyriausybę ragina pasirūpinti pereinamuoju laikotarpiu, kurio metu nebūtų staigių prekybos taisyklių pokyčių.
Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May spalio 2 dieną pareiškė, jog ketina panaikinti 1972 metais priimtą Europos Bendrijų aktą, kuriuo šalyje buvo nustatyta ES teisės aktų viršenybė.
Šio įstatymo panaikinimas įsigalios tik tada, kai Didžioji Britanija išstos iš ES. Tam šalis turi aktyvuoti Lisabonos sutarties 50 straipsnį, pagal kurį oficialiai pradedamas šalies išstojimo iš ES procesas ir nustatomos jo taisyklės.
T. May kol kas tiksliai nenurodė, kada šis straipsnis bus aktyvuotas ir, atitinkamai, kada bus pradėtos oficialios dvejų metų derybos dėl išstojimo sąlygų. Tačiau užsienio reikalų ministras Borisas Johnsonas yra sakęs, kad tai greičiausiai įvyks 2017 metų pradžioje.