Urayasu miestas, esantis maždaug už 14 kilometrų nuo Tokijo, skirs apie 850 tūkst. dolerių per trejus metus vietos ligoninės tyrimui.
Ligoninė tikisi, kad kiaušinėlių išsaugojimas paragins moteris gimdyti tuomet, kai jos bus pasiruošusios, o ne visiškai atsisakyti idėjos auginti vaikus.
Vidutinė vienos procedūros kaina yra 4,7–5,7 tūkst. dolerių, bet moterims, norinčioms užsišaldyti kiaušinėlius, teks mokėti tik penktadalį sumos. Finansinės paramos galės prašyti 25–34 metų amžiaus vietos gyventojos.
Ligoninėje jau 12 moterų ruošiasi šiam procesui – du trečdaliai jų arba jų vyrų turi tam tikrų sveikatos sutrikimų.
Tiesa, nėštumo iš užšaldyto kiaušinėlio šansas nėra didelis. Jeigu moteris užšaldys savo kiaušinėlius būdama 25 metų, yra vos 30 proc. tikimybė, kad pavyks pastoti. Užšaldžius kiaušinėlius 34 metų ši tikimybė sumažėja iki 20 proc.
Japonija kenčia nuo mąžtančio gimstamumo. Dėl to ilgainiui sumažės dirbančiųjų skaičius ir išaugs finansinė našta jiems, mat reikės išlaikyti vis daugiau vyresnio amžiaus žmonių.
Urayasu meras Hideaki Matsuzaki žemą gimstamumą pavadino nacionaline problema.
„Paprastai nėštumas ir gimdymas yra individualus klausimas. Bet, kai situacija tampa tokia, tai yra socialinė problema. Todėl vertinu viešųjų pinigų panaudojimą šiai problemai spręsti teigiamai“, – sakė jis.