Didžiosios Britanijos sostinėje šiuo metu įsikūrusi Europos bankininkystės institucija (EBI) yra atsakinga už bankų priežiūros ES valstybėse narėse derinimą ir integravimą.
Kai Didžioji Britanija, vykdydama rinkėjų birželio 23 dieną vykusiame referendume išreikštą valią, pasitrauks iš ES, EBI teks persikelti į kitą ES valstybę narę.
„Būtina pasirengti tokiems atvejams kaip tam tikrų Europos agentūrų, pvz., Europos bankininkystės institucijos, persikėlimas“, – pareiškė Airijos finansų ministras Michaelas Noonanas.
„Airija turi didelį finansinių paslaugų sektorių, veiksmingas transporto sąsajas su kitomis Europos sostinėmis ir gebėjimą susitvarkyti su Europos bankininkystės institucijos persikėlimu į Airiją“, – pažymėjo jis.
Airija būtų „idealūs nauji EBI personalo namai“, pridūrė ministras.
Priimti EBI nori ne vieną ES valstybė narė. Pavyzdžiui, Vokietija institucijai siūlo keltis į Frankfurtą, kuriame jau įsikūręs Europos Centrinis Bankas (ECB), ES draudimo ir profesinių pensijų institucija (EDPPI) ir 198 bankai.
Tuo tarpu Airija taip pat stengiasi pritraukti Didžiojoje Britanijoje šiuo metu įsikūrusias įmones, kurios nerimauja dėl savo verslo perspektyvų po „Brexit“, taip pat britų mokslininkus, kurie nori ir toliau gauti ES moksliniams tyrimams skiriamą finansavimą.