„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

E.Čipkutė: LB siūlymas dėl fiksuotų palūkanų aktualus nedaug bankų

Lietuvos bankui (LB) siūlant įpareigoti komercinius bankus ir kitus paskolų davėjus pasiūlyti bent penkerių metų fiksuotas būsto paskolų palūkanas, Lietuvos bankų asociacijos prezidentė Eivilė Čipkutė sako, kad jau dabar didieji bankai siūlo tokias palūkanas, todėl naujas siūlymas aktualus tik mažesniems bankams.
Mokslinė konferencija „Litas: šimtmečio kelias“
Lietuvos bankas / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

„Absoliuti dauguma rinkos dalyvių tą siūlo, galbūt yra mažesnių, kurie dar to nesiūlė. Tokia nuostata teisės aktuose reikš, kad visi absoliučiai turės tą pasiūlyti. Iš esmės dabar mes tą turime“, – LRT radijui sakė E. Čipkutė.

Ji teigė, jog norėtųsi išvengti situacijos, kai esant aukštoms rinkos kainoms, žmonės rinkosi fiksuotos kainos elektros planus, o joms nukritus, jie nori grįžti į nefiksuotos kainos, arba biržos planus.

„Tuomet, kai kyla elektros kainos, žmonės buvo motyvuoti pereiti prie fiksuotų planų, o dabar nukritus kainoms, jie nori grįžti prie kintamų. Norėtųsi, kad to būtų išvengta, kad šita diskusija savaime nesumotyvuotų žmonių ir jie tiesiog individualiai spręstų ir esant poreikiui pasikonsultuotų su savo kredito davėju“, – sakė E. Čipkutė.

LB valdybos pirmininko Gedimino Šimkaus teigimu, Lietuvoje beveik visos būsto paskolos suteikiamos su kintamomis palūkanomis, taip riziką dėl jų didėjimo perkeliant paskolų gavėjams. Jis pabrėžė, kad nėra vienareikšmiško atsakymo, kurios palūkanos yra naudingesnės, tačiau vartotojai turi turėti galimybę rinktis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų