„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

E.Gudzinskaitė: daugėja leidimą gyventi praradusių užsieniečių piktnaudžiavimo atvejų

Daugėja užsieniečių, kurie teismams skundžia Migracijos departamento sprendimą panaikinti leidimą gyventi Lietuvoje ir taip piktnaudžiaudami dirba šalyje dar pusmetį, teigia institucijos vadovė Evelina Gudzinskaitė.
Evelina Gudzinskaitė
Evelina Gudzinskaitė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Yra piktnaudžiavimo galimybė, kad jie (trečiųjų šalių piliečiai – BNS) apskundžia Migracijos departamento sprendimus panaikinti leidimą gyventi teismui. Ir kol teismas išnagrinės departamento sprendimo teisėtumą, jie gali likti ir toliau dirbti Lietuvoje, nes leidimas gyventi faktiškai dar nėra panaikinamas“, – antradienį LRT radijui sakė E.Gudzinskaitė.

„Tokiu būdu jie šešis mėnesius sau prasitęsia galimybę čia uždarbiauti. Pastebime, kad šitas piktnaudžiavimas vis labiau plinta“, – kalbėjo ji.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Migracijos skyriaus vadovas Audrius Šantaras LRT radijui sakė, kad VSAT nuo sausio 1 dienos kartu su policija ir Migracijos departamento pareigūnais visoje Lietuvoje patikrino 44 užsieniečius ir nustatė 19 asmenų, gyvenančių Lietuvoje be leidimo.

Šiems trečiųjų šalių piliečiams nurodoma per 30 dienų išvykti iš Lietuvos.

„Yra problema, kad dalis žmonių bando gudrauti, bando pasilikti maksimaliai per tą išvykimo laiką. Tada jų reikia vėl ieškoti ir surašyti prievartinio išsiuntimo sprendimus. Arba neretai jie išvyksta į kitas valstybes“, – sakė E.Gudzinskaitė.

Jos teigimu, 2023 metais apie 17 tūkst. užsieniečių Lietuvoje įsidarbino vienoje įmonėje, tačiau iš tikrųjų dirbo kitoje. Anot departamento vadovės, leidimą gyventi Lietuvoje pagal darbo sutartį gavę migrantai dažnai veikia pagal individualios veiklos pažymą, dirba, pavyzdžiui, pavėžėjais.

Anot departamento vadovės, institucija po pernai atlikto 500 pavėžėjų tyrimo nustatė, jog iš jų piktnaudžiauja apie 13 proc.

E.Gudzinskaitė, be to, pranešė, kad Lietuvoje yra įmonių, kurios kviečia darbuotojus iš užsienio dirbti, pavyzdžiui, statybos ar transporto įmonėse ir nesant užsakymų išleidžia juos neapmokamų atostogų, per kurias jie dirba kitus darbus. Tokioms bendrovėms gali būti atimta teisė įdarbinti užsieniečius.

Pasak E.Gudzinskaitės, Migracijos departamentas pernai išdavė 83 tūkst. leidimų laikinai gyventi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“