Nėra suinteresuotas
E.Musko komentarai, išsakyti sausio pabaigoje, buvo paskelbti šeštadienį internete, juos išplatino Vokietijos žiniasklaidos grupė „The WELT Group“. Ši grupė surengė aukščiausio lygio susitikimą, kuriame „Tesla“ vadovas prisijungė per vaizdo konferenciją.
„Aš nepateikiau pasiūlymo pirkti „TikTok“, – sakė E. Muskas, praėjus savaitei po to, kai JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė esąs atviras idėjai, kad E. Muskas galėtų įsigyti „ByteDance“ priklausančią programą, jei jis to norėtų.
„Neturiu jokių planų, ką daryčiau, jei turėčiau „TikTok“, – sakė E. Muskas, pridurdamas, kad pats nesinaudoja trumpųjų vaizdo įrašų programa ir nėra susipažinęs su jos formatu.
„Aš nesu suinteresuotas įsigyti „TikTok“ – iš viso nelabai perku įmones, tai pasitaiko gana retai“, – sakė E.Muskas, pridurdamas, kad jo milijardinis „Twitter“ (dabar „X“) įsigijimas buvo neįprastas.
„Paprastai kuriu įmones nuo nulio“, – sakė E.Muskas.
„Bloomberg Intelligence“ analitikai praėjusiais metais apskaičiavo, kad „TikTok“ veikla JAV gali būti vertinama maždaug nuo 40 iki 50 mlrd. dolerių (39,2–49 mlrd. eurų).
Kaip rašė 15min, tai nemaža suma net ir turtingiausiam pasaulio žmogui. Neaišku, kaip E.Muskas galėtų įvykdyti tokį sandorį, ar tam reikės parduoti kitus akcijų paketus, ar tam pritartų JAV vyriausybė. 2022 m. jis sumokėjo 44 milijardus dolerių už „Twitter“ ir vis dar moka dideles paskolas.
Priims sprendimą
D.Trumpas pasirašė vykdomąjį įsaką, kuriuo siekiama atidėti populiarios trumpųjų vaizdo įrašų programos, kuri turėjo būti uždaryta sausio 19 d., draudimo vykdymą.
„ByteDance“ buvo nustatytas mėnesio terminas parduoti „TikTok“ JAV turtą, po to, kai įstatymų leidėjai išreiškė susirūpinimą, kad programėlė kelia pavojų nacionaliniam saugumui, nes Kinija galėtų priversti bendrovę dalytis JAV naudotojų duomenimis.
„TikTok“ paneigė, kad ji dalijosi arba kada nors dalysis JAV naudotojų duomenimis.
Įsigaliojus JAV įstatymui, „Apple“ ir „Google“ negrąžino „TikTok“ į savo programėlių parduotuves.
„TikTok“ pranešė, kad leidžia JAV „Android“ naudotojams atsisiųsti ir prisijungti prie programėlės per paketus, pateiktus jų svetainėje, taip siekdama apeiti populiarios platformos apribojimus šalyje.
D.Trumpas sakė, kad derėjosi su keliais žmonėmis dėl „TikTok“ įsigijimo ir greičiausiai šį mėnesį priims sprendimą dėl programėlės ateities. Ji turi apie 170 mln. amerikiečių naudotojų.
Bendrovė „ByteDance“ anksčiau neigė bet kokius planus parduoti „TikTok“.
D.Trumpas, gelbėdamas „TikTok“, pakeitė savo požiūrį, kai pirmosios kadencijos metu nesėkmingai siekė uždrausti šią programėlę dėl nuogąstavimų, kad bendrovė dalijasi amerikiečių asmenine informacija su Kinijos vyriausybe.
Neseniai D.Trumpas sakė, kad „TikTok“ padėjo jam laimėti jaunimo balsus 2024 m. prezidento rinkimuose.